Zavrieť

Porady

Náklady budúcich období

Zdravím a želám pekný deň,
je to asi blbá otázka, ale DPH robím prvý krát tento mesiac a potrebujem vedieť, či spravím dobre, ak zaúčtujem dodanie služby na obdobie dec. 06 až dec. 07 ako náklad v r. 06 (časť spadajúcu do r. 06) s uplatnením DPH a zvyšnú časť na nákl. budúcich období a v jan. to zaúčtujem cez ID na náklady a uplatním DPH. Môžem to tak urobiť a DPH uplatniť cez ID?
Vrelá vďaka všetkým, čo mi poradia!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kaja.K
    Zdravím a želám pekný deň,
    je to asi blbá otázka, ale DPH robím prvý krát tento mesiac a potrebujem vedieť, či spravím dobre, ak zaúčtujem dodanie služby na obdobie dec. 06 až dec. 07 ako náklad v r. 06 (časť spadajúcu do r. 06) s uplatnením DPH a zvyšnú časť na nákl. budúcich období a v jan. to zaúčtujem cez ID na náklady a uplatním DPH. Môžem to tak urobiť a DPH uplatniť cez ID?
    Vrelá vďaka všetkým, čo mi poradia!
    Náklady máš dobre rozlíšené, rok 06 nákl., rok 07 381, ale dph uplatníš jednorazovo v decembri, to časovo nerozlišujeme.

    Kaja.K je offline (nepripojený) Kaja.K

    Kaja.K
    vrelá vďaka! veľmi mi to pomohlo. Inokedy sa pýtam nadriadenej, ale dnes má dovolenku. pekný deň!

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    treba, len podľa dní rozlíšiť náklady 06,07. Ak sú to Mt služby = paušál podľa dní rozdeliť a ostatné náklady do roku 2006.
    ja to robím takto

    Náklady budúcich období

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.