Zavrieť

Porady

Fa za el.energiu - vyúčtovanie

Ahojte, poradí mi niekto? Prišla mi faktúra za elektrickú energiu,vyúčtovanie, je vystavená 05.01.2007, dátum odoslania je 07.01.2007 a dátum dodania 31.12.2006. Do ktorého roku mám túto faktúru zaradiť? Do DPH by to malo asi ísť v 12/2007, takže si ju zaradím aj medzi záväzky do roku 2006? Vedieme JÚ a sme platcami DPH.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    Ja to dávam do roku 2006 v PU, ale v jednoduchom by to malo ísť tiež. DPH dňom dodania.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzana Ku.
    Ahojte, poradí mi niekto? Prišla mi faktúra za elektrickú energiu,vyúčtovanie, je vystavená 05.01.2007, dátum odoslania je 07.01.2007 a dátum dodania 31.12.2006. Do ktorého roku mám túto faktúru zaradiť? Do DPH by to malo asi ísť v 12/2006(7), takže si ju zaradím aj medzi záväzky do roku 2006? Vedieme JÚ a sme platcami DPH.Ďakujem.
    Do záväzkov si to zaeviduješ podľa dátumu prijatia v roku 2007. V roku 2006 sa ti tá faktúra nemôže objaviť v závúzkoch, nakoľko k 31.12.2006 si nevedela o tom. Nákladom bude v období kedy sa uhradí.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    riordan
    Ja to dávam do roku 2006 v PU, ale v jednoduchom by to malo ísť tiež. DPH dňom dodania.
    Dada
    Ja také faktúry dávam ešte do roku 2006

    Nesúhlasím. Dátum vystavenia a odoslania je rok 2007, preto nemôže byť v roku 2006 v JÚ.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 16.01.07 at 12:14

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Ja to chápem tiež tak, že keď je raz tá faktúra vystavená až v roku 2007, nemôžem si ja na ňu napísať, že došla 31.12.2006 a dať ju do starého roka. Ale mám viac takých faktúr, napr. T Com, tam sú dátumy dodania 31.12.2006. Takže do DPH ju dám, ale zaevidujem si ju až v r.2007.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Zuzana Ku.
    Ja to chápem tiež tak, že keď je raz tá faktúra vystavená až v roku 2007, nemôžem si ja na ňu napísať, že došla 31.12.2006 a dať ju do starého roka. Ale mám viac takých faktúr, napr. T Com, tam sú dátumy dodania 31.12.2006. Takže do DPH ju dám, ale zaevidujem si ju až v r.2007.
    Je to vec názoru a softu. Niektorý soft Ti nedovolí dať do dph v decembri a záväzok do januára. Aj školitelia na to dávajú rôzne výklady. Keď Ti raz ale služba bola postkytnutá v decembri, vzniká Ti záväzok aj keď nemáš fa.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzana Ku.
    Ja pracujem v programe MRP win., uvidím ako ma program pustí, skúsim to nahodiť.
    MRP Win ti to umožní. Dátum prijatia rok 2007, dátum uplatnenia dph rok 2006.

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    smith
    Do záväzkov si to zaeviduješ podľa dátumu prijatia v roku 2007. V roku 2006 sa ti tá faktúra nemôže objaviť v závúzkoch, nakoľko k 31.12.2006 si nevedela o tom. Nákladom bude v období kedy sa uhradí.
    Tento problém tu už pred pár dńami bol - a ....je to možné. Internou smernicou sa stanoví dátum, do kedy sa budú takéto faktúry, teda s dňom dodania v 12/06 účtovať do záväzkov roku 2006. mylsím, že ti padol dátum do 15.1.2007 - lebo do 15 dní treba nejneskôr vystaviť faktúru s dňom dodania 31.12.2006.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Súhlasím s Erikou, a v neposlednom rade - je to vyúčtovanie odobratej elektriny za rok 2006...

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    smith
    Do záväzkov si to zaeviduješ podľa dátumu prijatia v roku 2007. V roku 2006 sa ti tá faktúra nemôže objaviť v závúzkoch, nakoľko k 31.12.2006 si nevedela o tom. Nákladom bude v období kedy sa uhradí.
    Nesúhlasím. Záväzkom aj v JU v r. 2006 a nákladom v období, kedy sa uhradí s tým súhlasím.
    Môj názor a tak to účtujem už roky rokúce a podávam presný obraz o firme v danom roku.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    smith
    Do záväzkov si to zaeviduješ podľa dátumu prijatia v roku 2007. V roku 2006 sa ti tá faktúra nemôže objaviť v závúzkoch, nakoľko k 31.12.2006 si nevedela o tom. Nákladom bude v období kedy sa uhradí.
    ALDA
    Nesúhlasím. Záväzkom aj v JU v r. 2006 a nákladom v období, kedy sa uhradí s tým súhlasím.
    Môj názor a tak to účtujem už roky rokúce a podávam presný obraz o firme v danom roku.
    Dodávateľská faktúra vystavená v roku 2007, za poskytnuté dodávky el.energie podľa mňa sa nemôže objaviť medzi záväzkami roka 2006. Nakoľko k 31.12.2006 nepoznáš skutočnú výšku toho záväzku a v JÚ predsa sa netvoria dohadné položky ako v PÚ. Z hladiska DPH je jednoznačne, že má nárok na uplatnenie v 12/2006, resp. 4.Q 2006, ak vyúčtovaciu faktúru obdržal do termínu podania priznania.

    Reagujem trošku oneskorene, až teraz som zbadal príspevok.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 05.02.07 at 12:44

    Mydliarova je offline (nepripojený) Mydliarova

    dievča pre všetko Mydliarova
    Ahojte, poraďáci.
    Mám menší problém a neviem si s ním poradiť, pomôžte mi, prosím.
    Od januára 2008 som pravzala PU v s.r.o. + platca DPH štvrťročne. Vo februári 2008 prišla s.r.o. faktúra - vyúčtovanie el.energie od 19.2.2007 do 18.2.2008. Kópiu faktúry som ešte vo februári poslala prdchádzajúcej účtovníčke, ktorá viedla PÚ pre s.r.o. za r. 2007, aby časť N za el.energiu, týkajúcu sa r. 2007 zaúčtovala ešte do r. 2007. Po odovzdaní účtovných dokladov za r.2007, som zistila (pri zlých zostatkovh na účtoch v Hlavnej knihe), že účtovníčka zaúčtovala v r. 2007 celú faktúrovanú sumu na účty 502 001 / 323 001 (vrátane DPH a uhradených záloh). Ako mám teraz preúčtovať túto chybu v r. 2008 a vyžiadať si DPH z uhradenej faktúry (DPH v r. 2007 nebola vyžiadaná od DÚ)??? Za odpoveď vopred ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.