Zavrieť

Porady

dodanenie odpočítateľnej položky - životná poistka

Zdravím všetkých, prosila by som o radu, či si správne vysvetľujem § 11, bod 7, ktorý sa týka podmienok, ktoré musia byť splnené, aby bolo možné odpočítať z daňového základu 12000 podľa bodu 1, pís. e - životné poistenie.
V r.2005 som si z daňového základu túto položku odpočítala, ale v r. 2006 som uskutočnila "čiastočný odkup" a časť životnej poistky som si nechala vyplatiť. Nezrušila som ju teda úplne, platím ju ďalej a platila som ju počas celého r. 2006.
§ 11, bod 7 určuje podmienky ktoré som podľa môjho názoru čiastočným odkupom neporušila, pretože všetky podmienky platia ďalej.
Je teda správne, že 12000 z r. 2005 nemusím spätne dodaniť?
Ďakujem.
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Ak si mala životnú poistku s platbou 20000,- ročne a po "čiastočnom odkupe" ostala poistka s platbou min. 12000,- ročne, nemusíš nič dodaňovať. Ak však táto ročná platba po odkupe je nižšia, musíš sa pohrať s dodanením.
    ďakujem :-) rocne platim (predtym aj teraz) takmer 25.000,--, tak si ma potešil
    prajem krásny deň. jana

    dodanenie odpočítateľnej položky - životná poistka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.