Zavrieť

Porady

vyúčtovanie svedočného

Dobrý deň, veľmi by som ocenil radu, ako vyúčtovať, resp. určiť svedočné. Súd sa bude konať zajtra v KE, to znamená cestu z BA do KE a späť. Jazda bude vykonaná súkromným autom. Na čo má zamestnanec právo? A ešte: V predvolaní svedka je kolónka - určenie svedočného. Mám niekto skúsenosti ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Fany je offline (nepripojený) Fany

    Fany
    Mal by si trochu bližšie rozpísať, či je súd vrámci firmy, či sa týka zamestnanca... takto je trochu problém zodpovedne sa vyjadriť, hlavne ohľadom toho svetočného.
    Ohľadom cestovného si daj v hornom okienku vyhľadať "cestovné". Vytriedi ti otázky, v ktorých sa o tomto hovorí.
    Naposledy upravil Fany : 17.01.07 at 08:22
    Jedná sa konkrétne o svedčenie v prípade vystavenia odborného vyjadrenia. Na súd boli predvolaní dvaja zamestnanci ktorí budú vypovedať ako svedkovia. Tlačivo (predvolanie svedka) obsahuje kolónku : Určenie svedočného, svedkovi treba vyplatiť v hotovosti...
    A ja neviem ako určiť svedočné. Zdá sa mi predčasné vyčíslovať náklady, hlavne pri ceste autom.

    Gido je offline (nepripojený) Gido

    Gido
    Na predvolaní svedka je predtlač, čo má vyplniť zamestnávateľ, teda mzdu v prepočte na hod., ak mu v dôsledku účasti na súde nebude mzda vyplatená. Ďalej treba podľa zákona o cestovných náhradách vyčísliť cestovné pri použití súkromného vozidla, resp. zistiť výšku cestovného prostriedkami verejnej dopravy a prípadne ďalšie náklady, ktoré vznikli svedkovi v súvislosti s podaním svedeckej výpovede. O priznanej výške svedočného rozhoduje sudca a keď je preukázané, dá príkaz učtárni priznané svedočné svedkovi vyplatiť. Stačí toľko?

    Gido je offline (nepripojený) Gido

    Gido
    Vypočítať pred pojednávaním. Zobrať kópiu techničáku. doklad o cene PHM, poznačiť si odjazdené km a na základe toho vypočítať cestovné a toto predložiť na pojednávaní po výpovedi sudcovi. Sudca však nemusí priznať cestovné za použitie osobného vozidla, preto doporučujem mať k dispozícii aj cenník cestovného autobusom a MHD. na náhradu cestovného v takejto výške má svedok nárok, ak použil osobné vozidlo a sudca náhradu nepriznal. Ale ak cestovali v aute dvaja, je zdôvodniteľné jeho použitie a aj nárok na priznanie cestovného za použitie vozidla vodičovi.

    vyúčtovanie svedočného

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.