Zavrieť

Porady

Treba platiť daň?

Prosím o odpoveď na otázku či je potrebné platiť daň za vozík ktorý je v majetku firmy ale nevyužili sme ho ani 1x v starom roku a je dosť veľký predpoklad že ani tento rok ho nebudeme potrebovať.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    pokiaľ ho nevyužívate pre potreby firmy - na podnikanie, nie je treba platiť cestnú daň daň. úradu

    Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

    hlavná účtovníčka Viera.M.
    luluhaha
    Prosím o odpoveď na otázku či je potrebné platiť daň za vozík ktorý je v majetku firmy ale nevyužili sme ho ani 1x v starom roku a je dosť veľký predpoklad že ani tento rok ho nebudeme potrebovať.
    Ďakujem
    Ak tento vozík predpokladáte, že nebudete využívať, nie je povinnosť uhradiť daň z MV, ale súčasne upozorňujem, že ak bolo naň v min. období podané DP, treba zaslať oznámenie správcovi dani o jeho ďalšom nepoužívaní v súvislosti s podnikaním.
    Ak sa rozhodnete ho začať využívať, do 15 KD od jeho prvého použitia si povinná podať naň daň. priznanie a uhradiť alikvótnu časť ročnej sadzby dane z MV.
    Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne:-)

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Ja som tu včera videla pripojené wordové tlačivo na to odhlásenie, a dnes ho už neviem nájsť, poradí niekto link alebo ho sem pripne, prosííííím

    bisou je offline (nepripojený) bisou

    bisou
    Ak začnem používať vozidlo až od polovice roka je potrebné sa z cestnej dane odhlásiť a potom znova prihlásiť??, predchádzajúce roky som platila cely rok tak neviem ???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bisou
    Ak začnem používať vozidlo až od polovice roka je potrebné sa z cestnej dane odhlásiť a potom znova prihlásiť??, predchádzajúce roky som platila cely rok tak neviem ???
    Áno, je potrebné odhlásenie z dane z MV, a potom zase prihlásenie. Každú zmenu je potrebné do 15 dní oznámmiť DÚ.
    Naposledy upravil Tweety : 18.01.07 at 12:05

    bisou je offline (nepripojený) bisou

    bisou
    A je možnné zaplatiť len trebarz za január ( alikvotna čiastka za 31 dní) alebo musím zaplatiť celý rok a potom oznamiť zrušenie a požiadať o vrátenie z cestnej dane???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bisou
    A je možnné zaplatiť len trebarz za január ( alikvotna čiastka za 31 dní) alebo musím zaplatiť celý rok a potom oznamiť zrušenie a požiadať o vrátenie z cestnej dane???
    Je to daň ročná, je preto potrebné zaplatiť na rok, a každú zmenu potom nahlásiť, a žiadať o vrátenie PČ zaplatenej dane, popr. preúčtovanie tejto dane na inú daň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bisou
    prosiiiiim
    Klasicky listom uviesť skutočnosti, špeci tlačivko nie je.
    Napr. spoločnosť XY .... prestala používať MV na podnikanie dňa....

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Tweety
    Klasicky listom uviesť skutočnosti, špeci tlačivko nie je.
    Napr. spoločnosť XY .... prestala používať MV na podnikanie dňa....
    .....ale už je, mám daňovníka, ktorý takéto tlačivo už dostal od DÚ. Radšej by som si tam osobne skočila.

    bisou je offline (nepripojený) bisou

    bisou
    ahoj bola som tam aj tlačivko mám a vraj to vratia za pár dni tak som zvedava. skusim ho priložiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.