Zavrieť

Porady

koeficient

Ako sa určí ročný koeficient a do ktorého riadku v tlačive sa zistený rozdiel píše?Prosím praktické rady, nie citáciu zákona.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hanah je offline (nepripojený) Hanah

    Hanah
    Koeficient sa počíta podľa vzorca:

    r. 03 + r. 07 + r. 08 + (-) r.23*
    ------------------------------------------
    r. 03 + r. 06 + r.07 + r. 08 + (-) r. 23

    Pričom uvedené čísla sú čísla riadkov daňového priznania.

    * ak je oprava spojená s výnosom, pri ktorom je daň odpočítateľná dosadí hodnoty uvedených riadkov za zdaňovacie obdobie roku 2006 a prípadné výnosy z dodaní z miesta mimo SR.
    Bolo to uvedené v Dane a účtovníctvo 1/2007.

    Rozdiel medzi odpočítanou daňou počas roka a daňou vypočítanou za kalendárny rok uvádzaš do riadku č. 19 daňového priznania.

    daska64 je offline (nepripojený) daska64

    daska64
    ešte jedna otázočka - t.zn., že koef. za 12/06 počítam normálne tak ako celý rok a potom urobím prepočet celého roku a vysporiadam to na tom riadku 19? Pochopila som to správne?
    Ďakujem

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    daska64
    ešte jedna otázočka - t.zn., že koef. za 12/06 počítam normálne tak ako celý rok a potom urobím prepočet celého roku a vysporiadam to na tom riadku 19? Pochopila som to správne?
    Ďakujem
    Áno, správne.

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Ja si prepočítavam koeficient podľa vzorca uvedeného v zákone. Pre istotu. Citovať teda nebudem, ale jednoducho si exportujem výstupnú zostavu s vystavenými faktúrami do tebuľkového procesora, kde rozčlenené fa spočítam a vypočítam vzorcom koeficient. Myslím, že takto je to presnejšie a prehľadnejšie. A striktne sa držím litery zákona...

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    Práve som dokončila prepočet ročným koeficientom a úpravu odpočítanej dane.
    Pravdu povediac, som rada, že sa to nerobí častejšie

    Vianocka je offline (nepripojený) Vianocka

    veselá kopa Vianocka
    Matematicky je správne to, čo si uviedla v 2. prípade, ale keďže sa koef. zaokrúhľuje na 2 desatinné miesta nahor, nebude to 0,61 ale 0,62 (lebo presný výsledok podielu 8:13=0,6153846).

    Ja však tiež nepostupujem podľa riadkov z daň. priznania, ale z údajov z účtovníctva.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Neviem si dosadiť do vzorca...prosíííííím múdre hlavy poraďte!

    tu sú moje čísla ( v malom)
    r3 =22
    r7 = 0
    r8 = 0
    r23 = -14
    r6 = 5


    dosadzujem to takto?
    22+0+0+14 34
    -------------- čiže mne to výde ------ = 0,87
    22+5+0+0+14 39


    alebo s mínusom takto?
    22 + 0 + 0 - 14 8
    ---------------- čiže mi to výde ---- = 0,61
    22 + 5 + 0 + 0 -14 13

    mám problém že v riadku 23 je to s mínusom.
    Viem som hlava dubová ..ale čo už...


    __________________
    Naposledy upravil plavčík : 24.01.07 at 08:16

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    plavčík
    Neviem si dosadiť do vzorca...prosíííííím múdre hlavy poraďte!

    tu sú moje čísla ( v malom)
    r3 =22
    r7 = 0
    r8 = 0
    r23 = -14
    r6 = 5


    dosadzujem to takto?
    22+0+0+14 34
    -------------- čiže mne to výde ------ = 0,87
    22+5+0+0+14 39


    alebo s mínusom takto?
    22 + 0 + 0 - 14 8
    ---------------- čiže mi to výde ---- = 0,61
    22 + 5 + 0 + 0 -14 13

    mám problém že v riadku 23 je to s mínusom.
    Viem som hlava dubová ..ale čo už...

    VEĽMI PROSÍM !!!
    Na r. 23 by ste mali mať mínus ak vám prevažujú dobropisy no a vtedy znižujete výstupovú daň, teda aj cenu všetkých dodaní, takže do výpočtu koeficienta to pôjde ako mínus (odpočítate to).

    daska64 je offline (nepripojený) daska64

    daska64
    chcela som sa tiež opýtať, ako sa zaokrúhli koef. keď mi vyjde číslo 0,7933, ale v podstate som už našla odpoveď (bude to teda 0,8).
    Ale ešte by ma zaujímalo či robím dobre nasledovné:
    Zoberiem si všetky DP 1-12/06 spočítam do čitateľa r.03 (iné nemám) a do menovateľa r. 03+06 (tiež iné nemám) = 0,8
    Ďalej zoberiem vštky FA, ktoré som počas roka prepočítala pôvodným koef. 0,9 teraz ich prepočítam 0,8 a výsledok dám do riadku 19 - t.zn. že keďže mám teraz nižší koef. ako som používala počas roka, tak rozdiel usím doplatiť do ŠR. Ak mi vyjde za 12/06 nadmerný odpočet napr.5000.- a suma doplatku mi vyjde napr. 2000.- tak NO bude len 3000.- Je to takto dobre?
    Ďakujem za všetky dobré rady. Porada mi veľmi pomáha.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    ALBO
    Na r. 23 by ste mali mať mínus ak vám prevažujú dobropisy no a vtedy znižujete výstupovú daň, teda aj cenu všetkých dodaní, takže do výpočtu koeficienta to pôjde ako mínus (odpočítate to).
    Takže to výjde ten menší koeficient?

    skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

    skvrnka
    Ja počítam koeficient z daňových priznaní, lebo
    v účtovníctve mi nie je celkom dobré vyčíslovať
    to čo sa dáva do čitateľa a menovateľa.
    Vyšiel mi koeficient ročný 0,7103, takže tam nemám
    čo zaokruhľovať .
    Čiže mi zostane koeficient 0,71 ?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    ZDPH_§50_ods.1
    § 50
    Pomerné odpočítanie dane
    (1) Pomernú výšku odpočítateľnej dane podľa § 49 ods. 4 platiteľ vypočíta ako súčin dane a koeficientu vypočítaného podľa odseku 2 a zaokrúhleného na dve desatinné miesta nahor.

    daska64 je offline (nepripojený) daska64

    daska64
    prosím, poradí mi niekto, či je to správne?

    chcela som sa tiež opýtať, ako sa zaokrúhli koef. keď mi vyjde číslo 0,7933, ale v podstate som už našla odpoveď (bude to teda 0,8).
    Ale ešte by ma zaujímalo či robím dobre nasledovné:
    Zoberiem si všetky DP 1-12/06 spočítam do čitateľa r.03 (iné nemám) a do menovateľa r. 03+06 (tiež iné nemám) = 0,8
    Ďalej zoberiem vštky FA, ktoré som počas roka prepočítala pôvodným koef. 0,9 teraz ich prepočítam 0,8 a výsledok dám do riadku 19 - t.zn. že keďže mám teraz nižší koef. ako som používala počas roka, tak rozdiel usím doplatiť do ŠR. Ak mi vyjde za 12/06 nadmerný odpočet napr.5000.- a suma doplatku mi vyjde napr. 2000.- tak NO bude len 3000.- Je to takto dobre?
    Ďakujem za všetky dobré rady. Porada mi veľmi pomáha.

    daska64 je offline (nepripojený) daska64

    daska64
    prosím, poradí mi niekto, či je to správne?

    chcela som sa tiež opýtať, ako sa zaokrúhli koef. keď mi vyjde číslo 0,7933, ale v podstate som už našla odpoveď (bude to teda 0,8).
    Ale ešte by ma zaujímalo či robím dobre nasledovné:
    Zoberiem si všetky DP 1-12/06 spočítam do čitateľa r.03 (iné nemám) a do menovateľa r. 03+06 (tiež iné nemám) = 0,8
    Ďalej zoberiem vštky FA, ktoré som počas roka prepočítala pôvodným koef. 0,9 teraz ich prepočítam 0,8 a výsledok dám do riadku 19 - t.zn. že keďže mám teraz nižší koef. ako som používala počas roka, tak rozdiel usím doplatiť do ŠR. Ak mi vyjde za 12/06 nadmerný odpočet napr.5000.- a suma doplatku mi vyjde napr. 2000.- tak NO bude len 3000.- Je to takto dobre?
    Ďakujem za všetky dobré rady. Porada mi veľmi pomáha.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Prosím o radu s týmto prípadom:
    Na základe kontroly za 1.Q/06 vznikla povinnosť používať koeficient. Protokol bol vystavený až koncom októbra, po konzultácii boli uplatnené v rámci dodatočných DP za 2. a 3.Q ďalšie doklady. Výsledkom bolo: za 1.Q doplatok (uhradený) , za 2. a 3.Q preplatok (nevysporiadané).

    Mám brať do úvahy za 1.Q sumy z protokolu akoby to bolo moje dodatočné DP?
    Nevysporiadané preplatky mám riešiť v rámci r. 19?

    Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.