Zavrieť

Porady

Koncesionárske poplatky - rádia v mobiloch

Ahojte poraďáci,

viem že táto téma bola rozoberaná veľakrát na PORADE, ale chcem sa uistiť. Počul som, že existuje nejaká novela, ktorá oslobodzuje od platby koncesionárskych poplatkov rádia v mobiloch. Je to pravda ? Ak áno kde to nájdem ?
Vopred ďakujem za každý názor, resp. pomoc. PESA
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    PESA
    Ahojte poraďáci,

    viem že táto téma bola rozoberaná veľakrát na PORADE, ale chcem sa uistiť. Počul som, že existuje nejaká novela, ktorá oslobodzuje od platby koncesionárskych poplatkov rádia v mobiloch. Je to pravda ? Ak áno kde to nájdem ?
    Vopred ďakujem za každý názor, resp. pomoc. PESA
    Zákon č.212/1995 Z.z., tu je text toho ustanovenia:
    § 2
    Základné pojmy



    (1) Rozhlasovým prijímačom alebo televíznym prijímačom (ďalej len "prijímač") sa rozumie prevádzkyschopné telekomunikačné zariadenie určené na príjem a reprodukciu rozhlasových alebo televíznych programov šírených rozhlasovými alebo televíznymi vysielačmi.

    (2) Za prijímače podľa tohto zákona sa bez ohľadu na to, či umožňujú príjem a reprodukciu rozhlasových alebo televíznych programov, nepovažujú

    a) oznamovacie prijímače,
    b) telekomunikačné zariadenia Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky a jeho výkonného orgánu štátnej správy používané výhradne na technickú kontrolu vysielania,
    c) telekomunikačné zariadenia Rady Slovenskej republiky pre rozhlasové a televízne vysielanie používané výhradne na kontrolu vysielania,
    d) telekomunikačné zariadenia výhradne zaisťujúce bezpečnosť a prevádzku premávky,
    e) telekomunikačné zariadenia Slovenských telekomunikácií používané na technické zabezpečenie a kontrolu vysielania,
    f) zariadenia schopné prijímať a reprodukovať rozhlasové alebo televízne programy šírené rozhlasovými alebo televíznymi vysielačmi, ktorým prevažujúce určenie je iné, a to za podmienky, že ich uvedená schopnosť nie je využívaná na podnikanie.

    PESA je offline (nepripojený) PESA

    PESA
    ajobs
    Zákon č.212/1995 Z.z., tu je text toho ustanovenia:
    § 2
    Základné pojmy



    (1) Rozhlasovým prijímačom alebo televíznym prijímačom (ďalej len "prijímač") sa rozumie prevádzkyschopné telekomunikačné zariadenie určené na príjem a reprodukciu rozhlasových alebo televíznych programov šírených rozhlasovými alebo televíznymi vysielačmi.

    (2) Za prijímače podľa tohto zákona sa bez ohľadu na to, či umožňujú príjem a reprodukciu rozhlasových alebo televíznych programov, nepovažujú

    a) oznamovacie prijímače,
    b) telekomunikačné zariadenia Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky a jeho výkonného orgánu štátnej správy používané výhradne na technickú kontrolu vysielania,
    c) telekomunikačné zariadenia Rady Slovenskej republiky pre rozhlasové a televízne vysielanie používané výhradne na kontrolu vysielania,
    d) telekomunikačné zariadenia výhradne zaisťujúce bezpečnosť a prevádzku premávky,
    e) telekomunikačné zariadenia Slovenských telekomunikácií používané na technické zabezpečenie a kontrolu vysielania,
    f) zariadenia schopné prijímať a reprodukovať rozhlasové alebo televízne programy šírené rozhlasovými alebo televíznymi vysielačmi, ktorým prevažujúce určenie je iné, a to za podmienky, že ich uvedená schopnosť nie je využívaná na podnikanie.
    Ďakujem za promptnú reakciu,

    ak teda danú funcionalitu - rádio v mobile nevyužívam na reprodukovanie rozhlasového vysielania za účelom podnikania (teda "počúvam" ho len pre vlastnú potrebu, aj keď je telefón firemný) - nemám povinnosť platiť z neho koncesionársky poplatok, resp. nehrozí mi žiadna sankcia z jeho nezaplatenia.

    Pochopil som to správne ?

    Vopred ďakujem za odpoveď. PESA

    cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

    cocker.ba
    Principialna otazka( v pripade, ak by neplatilo oslobodenie na mobily?):
    odkial by spravca dane vedel, aky pouzivam telefon, teda ci je s radiom? Hlavne ak kupujem telefony neakciove?
    Podla mojho nazoru ide o zakony dost nezmyselne.Napr. kupim si TV USB kartu do notebooku.Mam tie iste funkcie ako TV, resp. mozno aj s prijmom radia, teda mi to nahradi prijmace.Avsak nesplna zakladnu podmienku"...sa rozumie prevádzkyschopné telekomunikačné zariadenie určené na príjem a reprodukciu...". Nie je schopne signal reprodukovat, ale len prijmat signal.Reprodukovany je PC resp. notebookom.Nech ma pripadny spravca dane skusi presviedcat, ze TV karta je to iste ako TV prijmac-poziadam ho o vysvetlenie, ako moze samostatne reprodukovat obraz, ked nema obrazovku ani reproduktor...Takze ani doma TV vlastne nepotrebujem.

    Koncesionárske poplatky - rádia v mobiloch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.