Zavrieť

Porady

Koncesionárske poplatky

Ako SZČO som zaslala v oktobri slovenskému rozhlasu prihlášku. K dnešnému dňu som neobdržala faktúru a ani mi nebolo pridelené žiadne číslo. Na moje maily neodpovedajú. Nechcem byť neplatičom , ale ako vlastne mám platiť koncesionárske poplatky , keď neviem svoje evidenčné číslo? Mám uhradiť poplatky aj bez výzvy slov.rozhlasu t.j. bez faktúry / potom neviem ako si ich dám do nákladov / alebo mám čakať ? Vďaka .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    iva je offline (nepripojený) iva

    iva
    Aj ja som bola taká nedočkavá.
    Svojho klienta som prihlásila ako platcu konces.poplatku v 8/05. Keďže sa nič nedialo, niekedy v októbri som telefonovala na inkasné stredisko (číslo som zistila niekde na internete) a milá pani ma upokojila, že ma môjho klienta už zaregistrovali a mám čakať na faktúru, ktorú vystavujú polročne. A naozaj - až začiatkom decembra prišla faktúra - polročná (tada za obdobie 8-12/05).

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Ja som sa prihlasovala niekedy v polovici novembra od 1. 11. 2005 a pred Vianocami som už dostala faktúru za 11 a 12/2005.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Každá SZČO sa musí sama prihlásiť? Aj keď nevlastní rádio? Firma má sídlo na domácej adrese a poplatky si platí ako fyzická osoba.

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    Opätovne rozmýšľam nad úhradou koncesionárskych poplatkov. Minulý rok som ako SZČO prihlásila jeden rádio prijímač a aj som dostala výzvu na zaplatenie. Na internetovej stránke www.slovakradio.sk je uvedené , že poplatky sa platia polročne. Nakoľko sa blíži polrok a ja som neobdržala žiadnu výzvu na zaplatenie , mám poplatky uhradiť aj bez ich výzvy alebo mám čakať na ich výzvu ? A ešte by ma zaujímalo , ako je to s tou výzvou , nakoľko tam je uvedené , že predmetná výzva nie je daňovým dokladom , čiže pre mňa ako SZČO ,. čo je v tomto prípade daňovým dokladom / na to ,aby som si to mohla započítať ako daňový výdavok/ ? Len povinnosť v zmysle zákona o povinnosti platiť poplatky ? Je to niečo podobné ako keď uhrádzam odvody a na to tiež nemám žiadny doklad len povinnosť v zmysle príslušných zákonov. ? Je moja úvaha správna? Vďaka Vám za odpoveď.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Koncesionárske poplatky platíme ako firma polročne na základe výzvy, ktorá nám príde od Slovenského rozhlasu raz za pol roka, kde je uvedené: V zmysle zákona NR SR č. 212/1995 Z.z. v znení neskorších predpisov Vás vyzývame na úhradu koncesionárskeho poplatku za prihlásený rozhlasový prijímač za ........polrok .....
    To vybodkované je 1. alebo 2. polrok príslušného roku. Faktúra chodí za obdobie, ktoré práve ide uplynúť. Napr. za 1.polrok roku 2005 prišla faktúra 23.5.2005.
    Inak píšu, že v prípade, ak ste poplatok ku dňu splatnosti uhradili, považujte túto výzvu za bezpredmetnú.
    Záver: pravdepodobne sa to dá platiť aj bez tej výzvy. A náš účtovník nemá s tým problém, aj keď to nie je daňový doklad (tá výzva), zaúčtuje to.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Ešte dopĺňam, pozri si stránku www.slovakradio.sk
    Máš tam všetko o koncesionárskych poplatkoch pre SZČO a právnické osoby.

    Koncesionárske poplatky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.