Zavrieť

Porady

DP na dan z nehnutelnosti - bytu (pomoc)

skusenost z dnesneho dna:
- podavala som DP na MU za nadobudnuty byt v minulom roku
- panicka na MU mi povedala, ze DP nezoberie, ze musim do DP okrem bytu nadobudnuteho v 2006 zrekapitulovat aj dalsie nehnutelnosti z predoslych rokov - aj ked za tie boli v minulosti DP riadne podane, chodia vymery, nenastali zmeny
- nechapem, ..... viete niekto co to ma znamenat? maju na takuto poziadavku narok? - nemala som cas si to s nou vydiskutovat, ale nemienim opakovane vypisovat to co uz raz bolo vypisane -- iba ak je to fakt povinnost zo zakona
- dufam, ze tu najdem podporu na to, ze NEMUSIM
dik vopred
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Nefer je offline (nepripojený) Nefer

    Nefer
    Mám rovnakú skúsenosť. Ale v zákone som takú požiadavku nenašla.
    Podľa mňa to majú prácu naviac, spárovať viac priznaní na jedného daňovníka. Logika v tom ale je - ide o jednu daň, jednu sumu.

    IFKA je offline (nepripojený) IFKA

    IFKA
    Bohužiaľ, na prvý pohľad nezmysel, ale hl.m.Blava tvrdia to isté, majú rekapituláciu majetku daňovníka, preto musíme znova vypísať to isté, lebo
    si nevedia vybrať iba jednu nehnuteľnosť a odmínusovať.
    Majú také usmernenie zhora. A to je pre nich smerodatné.
    Takže hurá, opisuj a opisuj . . .

    zitkova je offline (nepripojený) zitkova

    zitkova
    Ony to ani nesmú len tak odmínusovať. DP by sa nemalo nič prepisovať ani škrkať. A každý daňovník, ktorému vznikla zmena v uplynulom období je povinný podať nové danové priznanie. Pretože každý "musí" mať iba jednu daňovú kartu. Existuje aj systém, že keď máte viac nehnuteľností v jednom meste, tak máte aj viacero kariet. Ale to sa robí myslím, iba na dedinách.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Moja dnešná skúsenosť z oddelenia dane z nehnuteľností na Magistráte v Bratislave: netreba vypĺňať celé daňové priznanie ako sumár všetkých nehnuteľností, stačí vyplniť daňové priznanie len za novo nadobudnutú nehnuteľnosť

    DP na dan z nehnutelnosti - bytu (pomoc)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.