Zavrieť

Porady

Nadmerny odpočet a účet združenia

Ahojte, chcela by som poprosiť o radu. Vediem účtovníctvo združeniu dvoch podnikateľov, sú platcami DPH, daňové priznanie k DPH sa podáva za každého zvlášť. Mám ale taký problém, že daňový úrad nám nadmerný odpočet, ktorý patrí len 1 z členov združenia (sú to faktúry znejúce na jeho meno, ktoré nedávam do spoločného účtovníctva) posiela na spoločný účet združenia. Nemala by som to k aspoň k 31.12.2006 spočítať a cez výdavkový presunúť do jeho účtovníctva? Dá sa požiadať na daňovom úrade, aby to neposielali na tento účet? Ďakujem a prajem peknú nedeľu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Pravdepodobne sa jedná o člena združenia, ktorý je zodpovedný za účto. DÚ nevie, keď zasiela peniaze, či sa jedná o peniaze združenia alebo FO. Rozhodne tieto peniaze je potrebné preúčtovať do účtovníctva toho podnikateľa, ktoréhosa to týka.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Miška ďakujem pekne, ešte upresním. Práve že sa jedná o 2. účastníka združenia, všetky papiere znejú na meno toho 1. účastníka. Spravím teda výdavkový doklad, tým prevediem tiez peniaze do účta, kde patria. Asi by to mohlo stačiť....?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zuzana Ku.
    Miška ďakujem pekne, ešte upresním. Práve že sa jedná o 2. účastníka združenia, všetky papiere znejú na meno toho 1. účastníka. Spravím teda výdavkový doklad, tým prevediem tiez peniaze do účta, kde patria. Asi by to mohlo stačiť....?
    Ale 2.účastník združenia , by si mal nahlásiť svoje čislo podnikateľského účtu a v prípade NO mu tento vrátia na jeho účet .Neviem prečo to takto má ohlásené ...myslím číslo účtu povereného člena .

    Veď podávajú 2 daňové priznania DPH poverený podáva za združenie a 2. člen podáva buď nulové alebo za jeho ďalšie aktivity z inej podnikateľkej činnosti.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=Zuzana Ku. Spravím teda výdavkový doklad, tým prevediem tiez peniaze do účta, kde patria. Asi by to mohlo stačiť....?[/quote]


    Áno, môžeš cez VPD.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Asi je to naša chyba, lebo ten 2. člen nemá podnikateľský účet, a jasné, že to nemali kam poslať. Skúsim tam zbehnúť a "vyžehliť" si to u nich.Ďakujem ešte raz.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zuzana Ku.
    Asi je to naša chyba, lebo ten 2. člen nemá podnikateľský účet, a jasné, že to nemali kam poslať. Skúsim tam zbehnúť a "vyžehliť" si to u nich.Ďakujem ešte raz.
    Ale do budúcna by si mal účet zriadiť a nahlásiť na DÚ, práve z toho dôvodu , ktorý práve riešiš.V poriadku to nie je , lebo si nahlásil účet , ktorý nepatrí k jeho ŽL. a jemu ako SZČO.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Hm, je mi to jasné, uvidím čo z toho bude...A môžem sa ešte opýtať, ako to správne odúčtovať v Jú? Keď dám výdavkový z pokladne, kde to mám zaúčtovať? Tie nadmerné odpočty, čo prišli v priebehu roku by som mala správne účtovať kam?Vďaka.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Zuzana Ku.
    Hm, je mi to jasné, uvidím čo z toho bude...A môžem sa ešte opýtať, ako to správne odúčtovať v Jú? Keď dám výdavkový z pokladne, kde to mám zaúčtovať? Tie nadmerné odpočty, čo prišli v priebehu roku by som mala správne účtovať kam?Vďaka.

    Ja príjem na BÚ NO účtujem ...príjem banka ....príjem neovplyvňujúci ZD-iný.

    Výdaj z účtovníctva združenia /NO 2. člena združenia / by som účtovala ...výdaj pokladňa ........výdaj neovplyvňujúci ZD-iný.

    Nadmerny odpočet a účet združenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.