Zavrieť

Porady

Predaj auta v IM a DPH

Mám len takú malú prosbu, hľadala som vo vypracovaných otázkach, ale to tam zrovna nie je. T.j. DPH pri predaji osobného auta.
1. Auto v IM odpísané a predaj cez bazár za cenu odhadcu.
2.auto bolo na leasing, neupl. DPH, ale PHM uplatnená DPH.

Otázka : PREDAJ S DPH alebo BEZ DPH??

Ďakujem !!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Pri predaji osobného MV, pri ktorom nebola DPH uplatnená na vstupe (obstaranie buď formou kúpy alebo leasingu) sa postupuje podľa § 42 zákona o DPH ( oslobodenie od dane pri dodaní tovaru, pri ktorom nebola odpočítaná daň).
    Uplatňovanie DPH pri nákupe PHM na to nemá vplyv.
    Predaj bez DPH s uvedením § 42 na faktúre.

    jankajese je offline (nepripojený) jankajese

    jankajese
    Prosím Vás, neviem mám rovnako postupovať pri predaji osobného vozidla v s. r. o., ak bolo kúpené 20.03. od súkromnej osoby, zatial urobila prepis len tá súkromná osoba na Dopravnom inšpektoráte a s.r.o. sa rozhodli, že vozidlo predajú. Ako je to s dph pri vystavení fa v tomto prípade?

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    jankajese Pozri príspevok
    Prosím Vás, neviem mám rovnako postupovať pri predaji osobného vozidla v s. r. o., ak bolo kúpené 20.03. od súkromnej osoby, zatial urobila prepis len tá súkromná osoba na Dopravnom inšpektoráte a s.r.o. sa rozhodli, že vozidlo predajú. Ako je to s dph pri vystavení fa v tomto prípade?
    Nerozumiem, včera ste ho kúpili a dnes ho idete predať? ste bazár?skuste to napísať inak.

    jankajese je offline (nepripojený) jankajese

    jankajese
    Nie, s.r.o. nie je bazár, len konateľ sa rozhodol, že už nechce to vozidlo a chce ho predať. A teraz neviem, či mám vystaví fa bez dph alebo s dph. Postupuje sa rovnako, ak sa predáva firme, alebo súkromnej osobe?
    Ďakujem.

    jankajese je offline (nepripojený) jankajese

    jankajese
    Čítala som tu na porade o tom príspevky a niekde som zachytila v tejto súvislosti aj § 66. Čo to znamená, viet mi to niekto vysvetlit?

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    jankajese Pozri príspevok
    Čítala som tu na porade o tom príspevky a niekde som zachytila v tejto súvislosti aj § 66. Čo to znamená, viet mi to niekto vysvetlit?
    http://www.porada.sk/t32004-osobitna...om-tovare.html

    jankajese je offline (nepripojený) jankajese

    jankajese
    Panebože, dúfam, že sa ten §66 netýka uvedenej situácie, ktorú som opísala hore,lebo ja tomu fakt nerozumiem. A tlačia na mňa, že či to bude musieť by predané s tou dph-čkou.
    Prosím, Vás poraďte je to obyčajná s.r.o. - neobchoduje s autami.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    jankajese Pozri príspevok
    Panebože, dúfam, že sa ten §66 netýka uvedenej situácie, ktorú som opísala hore,lebo ja tomu fakt nerozumiem. A tlačia na mňa, že či to bude musieť by predané s tou dph-čkou.
    Prosím, Vás poraďte je to obyčajná s.r.o. - neobchoduje s autami.
    Stále ste síce nenapísali, či ho včera ste kúpili a dnes predávate a či steho kupili od FO a Predávate FO alebo čo sa tam deje u vás.
    Ale § 42 hovorí, že pri predaji auta u ktorého sa nedá odpočítať daň (všeobecne u osobného auta) je predaj oslobobodený. Takže bez DPH, keďže nie ste obchodník.

    jankajese je offline (nepripojený) jankajese

    jankajese
    Auto bolo kúpené od súkromnej osoby a chce to predaj niejakej osobe živnostníkovi. Len neviem, či to on bude chcieť na firmu, alebo tiež ako súkromná osoba. Je teda v tom rozdiel?
    A ešte raz ďakujem, lebo fakt tu robia také zbytočné prolémy, že ja už neviem, aký má to všetko zmysel.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    jankajese Pozri príspevok
    Auto bolo kúpené od súkromnej osoby a chce to predaj niejakej osobe živnostníkovi. Len neviem, či to on bude chcieť na firmu, alebo tiež ako súkromná osoba. Je teda v tom rozdiel?
    A ešte raz ďakujem, lebo fakt tu robia také zbytočné prolémy, že ja už neviem, aký má to všetko zmysel.
    podľa mňa §42

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.