Zavrieť

Porady

Kombinacia zivnost+s.r.o.(konatel)

Zdravim vsetkych,
moze mi niekto pomoct s touto otazkou? Podnikam na zivnost a zaroven som sa tento rok stal konatelom v s.r.o.(nie som v nej spolocnikom) Budem dostavat mesacnu odmenu ako konatel. Ako je to s platenim odvodov? S.r.o. bude platit z tej odmeny iba do ZP alebo aj do SP? Ked odvadzam zo zivnosti aj ZP aj SP je nutne duplicitne odvazdat aj z konatelskej odmeny?
DAkujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    pete777
    Zdravim vsetkych,
    moze mi niekto pomoct s touto otazkou? Podnikam na zivnost a zaroven som sa tento rok stal konatelom v s.r.o.(nie som v nej spolocnikom) Budem dostavat mesacnu odmenu ako konatel. Ako je to s platenim odvodov? S.r.o. bude platit z tej odmeny iba do ZP alebo aj do SP? Ked odvadzam zo zivnosti aj ZP aj SP je nutne duplicitne odvazdat aj z konatelskej odmeny?
    DAkujem
    Z odmeny konateľa sa platí len do ZP a daň, do SP sa neodvádza nič. Ako SZČO si ďalej normálne platíš odvody.

    pete777 je offline (nepripojený) pete777

    pete777
    Dakujem za odpoved. Cize ked je odmena napr.10000, z toho sa zrazi suma do ZP?Toto zaplati sro a ja zo zvysku odvediem dan z prijmu?(uplatnujem si pausalne vydavky).

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    ako je to s platenim odvodov ked konatel je v jednej firme a ma tam TPP+mzdu+plati si odvody, ma poritom zivnost ktoru zrusil koncom roka a zalozil si svoju s.r.o v ktorej je aj spolocnikom...... okrem tych odvodov kt. plati v prvej firme kde na na tPP musi platit aj ine dovody do zdravotky ?

    Ivonn je offline (nepripojený) Ivonn

    Ivonn
    Ja mám rovnaký ( problém ) zatiaľ som to riešila mesačnými
    fakturami na základe zmluvy ktoru sme uzavreli ešte pred tým ako som sa stala konateľkou a odvody platím len z SZČ. Jeto OK ?

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    pete777
    Dakujem za odpoved. Cize ked je odmena napr.10000, z toho sa zrazi suma do ZP?Toto zaplati sro a ja zo zvysku odvediem dan z prijmu?(uplatnujem si pausalne vydavky).
    Nie, s.r.o. Ti vystaví odmenu konateľa, z nej Ti strhne odvody do ZP a zrazí Ti aj daň, ktorú s.r.o. odvedie na DÚ. Ty neodvádzaš nič, robí to sro.

    Kombinacia zivnost+s.r.o.(konatel)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.