Zavrieť

Porady

Zápočet fa a dobropisu

Chcem poprosiť o radu, robim v POHODE a ako mám zaúčtovať zápočet fa a dobropisu keď som zaúčtovala:

fa 501/321
dobropis -501/-321
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivab je offline (nepripojený) ivab

    ivab
    Nastav sa na danú faktúru, cez záložku likvidácia, stlač ľavé (alebo pravé, teraz neviem) tlačítko myši a daj likvidácia bez väzby, doplň dátum a čiastku k likvidácii. To isté potom s dobropisom.

    mikumi je offline (nepripojený) mikumi

    mikumi
    Pekný deň, tiež Vás prosím o radu ako zlikvidovať vydanú faktúru z r.2007 zaúčtovanú 311/602,343 a k nej vystavený ID v roku 2007(už sme vedeli, ze odberateľ nezaplatí faktúru v pôvodnej výške) ID -385/-602.
    Účet 385 preto, lebo sme znižovali tržby účet 602 a je to vlastne pri znižovaní príjmu náš výdavok .
    A Dobropis vystavený v marci r.2008 - po podpise vzájomnej dohody ako DODATOK k Zmluve....
    Dobropis -311/-385,-343 - nakoľko sme si z pôvodne vystavenej faktúry, kde sme odviedli DPH v plnej výške, nárokovali DPH späť.
    Ide mi o to ako najlepšie spárovať fakt.a ID - teoreticky všetko ovládam, že cez ID, likvidáciu.
    Konkrétne potrebujem poradiť predkontácie, aby mi zostala k úhrade do banky presne čiastka, ktorú mi poslali a zlikvidujem ju klas.spôsobom 311/221. Ďakujem.

    Zápočet fa a dobropisu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.