Zavrieť

Porady

Služobné auto s odpočtom DPH

Som živnostník a mám firemné auto s odpočtom DPH. Auto využívam aj na súkromné účely. Ako mám aplikovať zákon o DPH Paragraf 9 Ods.2 ???
(Resp. ak mám zamestnanca a ten využíva firemné auto s odpočtom DPH na súkromné účely ?)

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    A to auto je na lízing alebo ako? Treba dať pozor na výdavky (náklady). Myslím, že ak sa použije hoci len na jeden deň v mesiaci súkromne, istá suma z NC auta sa zamestnancovi zdaňuje ako funkčný pôžitok pri výplate za tento mesiac a aj ročný daňový odpis sa firme kráti.

    milanco1 je offline (nepripojený) milanco1

    milanco1
    Dobrý deň, posielam upresnenie otázky, na ktorú by som potreboval odpoveď:
    Podľa §9 ods.2 užívanie hmotného majetku pri kúpe ktorého bola daň úplne alebo čiastočne odpočitateľná na osobnú spotrebu platiteľa, resp. jeho zamestnancov, sa považuje za dodanie služby za protihodnotu. Podľa §22ods.5 sú základom dane náklady na službu. Aké sú náklady na službu v prípade používania vozidla s nárokom na odpočet DPH na súkromné účely? Novela zákona platná od 1.1.2005 pravdepodobne rieši tento problém v § 49 ods.5. Ako postupovať v prípade nadobudnutia vozidla pred 1.1.2005,daňovník by chcel postupovať podľa tohto ustanovenia?
    Ďakujem

    Služobné auto s odpočtom DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.