Zavrieť

Porady

Televízor v sklade predajne a koncesionársky poplatok.

Mám televízor v predajni potravín s jedným zamestnancom. Televízor je umiestnený v sklade a zamestnanec ho sleduje, keď nie je iné na práci (nemá zákazníkov). Vzťahuje sa na taký televízor koncesionársky poplatok pre podnikateľa? Zamestnanec si za domáci televízor riadne poplatok platí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    marekm
    Mám televízor v predajni potravín s jedným zamestnancom. Televízor je umiestnený v sklade a zamestnanec ho sleduje, keď nie je iné na práci (nemá zákazníkov). Vzťahuje sa na taký televízor koncesionársky poplatok pre podnikateľa? Zamestnanec si za domáci televízor riadne poplatok platí.
    A je ten televízor evidovaný v účtovníctve?

    marekm je offline (nepripojený) marekm

    marekm
    Nie, nákup televízora ani poplatky za káblovku nie sú v účtovníctve.

    Predajňa je totiž v bytovke v ktorej bývam v spoločných priestoroch, dal som tam zvlášť zaviesť káblovku, platím teda 2x poplatok za káblovku (jedna doma jedna v predajni).

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    marekm
    Nie, nákup televízora ani poplatky za káblovku nie sú v účtovníctve.

    Predajňa je totiž v bytovke v ktorej bývam v spoločných priestoroch, dal som tam zvlášť zaviesť káblovku, platím teda 2x poplatok za káblovku (jedna doma jedna v predajni).
    Myslím si, že v tom prípade by sa koncesionárske poplatky platiť nemali. Jedná sa o súkromný prijímač...
    Ak sa mýlim, opravte ma.

    Televízor v sklade predajne a koncesionársky poplatok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.