Zavrieť

Porady

Inventúra na sklade

Robím sklad v Money S3. Sme s.r.o. a účtujeme zásoby spôsobom B. Nahodila som si príjmy na sklady fakturovanou cenou a výdaje do spotreby priemernou cenou ako mi to spriemeroval počítač. Teraz na konci roka potrebujem preučtovať zostatky na účet 112. Potrebujem urobiť inventúry a neviem, kde si mám čo navoliť, nakoľko som neabsolvovala žiadne školenie,mám s tým problém. Ukáže mi v tej inventúre aj stavy v Sk?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Anču
    Robím sklad v Money S3. Sme s.r.o. a účtujeme zásoby spôsobom B. Nahodila som si príjmy na sklady fakturovanou cenou a výdaje do spotreby priemernou cenou ako mi to spriemeroval počítač. Teraz na konci roka potrebujem preučtovať zostatky na účet 112. Potrebujem urobiť inventúry a neviem, kde si mám čo navoliť, nakoľko som neabsolvovala žiadne školenie,mám s tým problém. Ukáže mi v tej inventúre aj stavy v Sk?
    Stav na sklade, alebo v inventúre ti ukáže len v Sk. Sklad sa účtuje v Sk, tak to v cudzej mene neuvidíš.
    Ak ideš robiť inventúru, tak si cez Sklad/Tlačové zostavy/Výpis stavu zásob daj vytlačiť ku konkrétnemu dňu a v Nastavení tlače si cez tlačidlo Výber vyber formulár s názvom INVSTAV.frm. Uvidíš tam stav aký máš v počítači a ty si tento stav porovnáš s reálnym stavom. Ak ti niečo nesedí, chýba alebo prevyšuje, tak si to cez Príjemky a výdajky doplniš.
    Takto je najlepšie riešiť inventúru v MS3

    Anču je offline (nepripojený) Anču

    Anču
    Množstvá mi súhlasia,lem mám v jednej položke rozdiel v cene a neviem prečo. Ak si budem chcieť urobiť inventúru na skladoch, ako mom postupovať.

    Díky za radu!!

    neznama22 je offline (nepripojený) neznama22

    neznama22
    Anču
    Množstvá mi súhlasia,lem mám v jednej položke rozdiel v cene a neviem prečo. Ak si budem chcieť urobiť inventúru na skladoch, ako mom postupovať.

    Díky za radu!!
    Neviem presne v akej cene máš rozdiel, ale nasledovný postup ti možno pomôže.

    1/ Urob si najprv zálohu cez Agenda/Vytvorenie zálohy dát
    2/ Potom cez Sklad/Hromadné operácie/Prepočet obstarávacích cien si spusti tento prepočet cca 4-5krát po sebe a potom si skús overiť tie ceny či ti sedia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.