Zavrieť

Porady

predaj neodpísaného majetku

Ahojte. Môžem predať neodpísaný majetok? Kúpili sme ho za 42000,- Sk a teraz je jeho zostatková cena 31 232,- Sk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    adad
    Ahojte. Môžem predať neodpísaný majetok? Kúpili sme ho za 42000,- Sk a teraz je jeho zostatková cena 31 232,- Sk.
    Samozrejme. Vyradíš ho z užívania a zostatkovú cenu si uplatníš do výdavkov.

    Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

    Mikolajova
    Ahojte chcela by som sa opýtať ohľadne predaja HIM, ktorý sa stále odpisuje: 551/082 vyradenie v ZC, 082/022 - odpis v NC, a teraz neviem čo urobiť ide o to, že neviem či uvedený HIM prijať na sklad a predať a tu som si nie istá účtami. A čo z odpismi, ktoré boli už uskutočnené v minulých rokov?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Odpisy za mi. roky Vam patria.
    Vyradite ho z karty, v ZC z titulu predaja. Prijem z predaja zauctujete to vynosov.
    Mam taký istý prípad zakúpené vozidlo za 260.000,- nebol uplatnený odpis ZC je 260.000,-
    Ide o JÚ takže keď dobre rozumiem keď bol predaj 260.000,- tak táto suma ide do príjmu a ZC bola 260.000.- tak táto suma ide do nákladov to znamená že bude v peňažnom denníku ako prevádzková réžia?

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    marcelaStanakova Pozri príspevok
    Mam taký istý prípad zakúpené vozidlo za 260.000,- nebol uplatnený odpis ZC je 260.000,-
    Ide o JÚ takže keď dobre rozumiem keď bol predaj 260.000,- tak táto suma ide do príjmu a ZC bola 260.000.- tak táto suma ide do nákladov to znamená že bude v peňažnom denníku ako prevádzková réžia?
    JU: Príjem z predaja-POZD-260 000, Sk. ZC-VOZD-prev.réžia. (vyradenie majetku v ZC)
    Vplyv na MaZ: - DHM sa mi zníži, zvýšia sa mi pohľadávky, resp. PP na BU alebo hotovosť. Konečný efekt vo výkaze O. (jeden majetok sa mi znížil, jeden majetok zvýšil)

    Vplyv na PaV-zvýšenie príjmov, zvýšenie výdavkov. Konečný efekt 0.

    predaj neodpísaného majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.