Zavrieť

Porady

Faktúra do zahraničia

Nájde sa niekto, kto mi poradí, ako vystaviť faktúru do zahraničia /do členského štátu EU/, pokiaľ sa jedná o dodanie služieb, pričom miesto dodania je iný členský štát EU?
Podľa všetkého je potrebné na faktúre spomenúť paragraf zákona ohľadne miesta dodania služby. Je niekde uvedený jednotný text pre tieto účely a je to preložené aj do anglického jazyka /faktúra musí byť vystavená v angličtine/?
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Max, ja fakturujem službu-prepravu do iného členského štátu. Vytvorila som si svoju faktúru, ktorú ti tu prilepím, možno ti v niečom pomôže
    Pekný deň
    Naposledy upravil vladan : 04.01.05 at 07:39

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Na školení o DPH pani z DÚ vravela, že má byť odkaz na §15 alebo 16 pri dodaní služby do iného ČŠ a §43 pri dodaní tovaru do iného ČŠ. Odkaz na tento § je podľa našich zákonov a pre našich daňovákov, tak či to preložíme do iného jazyka je len na nás.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Max9
    Veľmi pekne ďakujem! Je to dokonalé!
    Max, ešte predsa niečo ... niekde na faktúre by si mal mať ešte zapísanie spoločnosti v Obchodnom registri, spisová vložka a ak si živnostník, tak zápis na živnostenskom úrade a číslo živnostenského listu
    ... až potom to bude dokonalé

    minobj je offline (nepripojený) minobj

    minobj
    chcel by som vystavit fakturu ako neplatca DPH do polska Platcovi DPH za reklamne sluzby (vytvorenie web stranky a graficky navrh rekl. materialov) .. mozem pouzit vzor tejto FA, alebo sa tam nieco menilo za posl. dobu ??

    minobj je offline (nepripojený) minobj

    minobj
    a este jedna otazocka .. vystavujem len v € alebo potrebujem vystavit aj prepocitanu v PLN ??

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    minobj Pozri príspevok
    a este jedna otazocka .. vystavujem len v € alebo potrebujem vystavit aj prepocitanu v PLN ??
    Vystavuješ v €, odberateľ si to prepočíta na svoju menu
    Som v podobnej situacii, ..fakturujem prace na PC ako zivnostnik (nie som platca DPH) pre rakusku firmu (platca DPH jej VAT zacina pismenmi ATU) a dozvedel som sa, ze potrebujem mat DIC zacinajuce pismenami SK.. viete mi prosim poradit co vsetko si mam zariadit aby to bolo v poriadku? pripadne ako postupovat pri oprave predchadzajucich faktur.
    dakujem vopred za ochotu

    Faktúra do zahraničia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.