Zavrieť

Porady

Povinnosť bežného účtu

Chcela by som opýtať či musím mať zriadený bú keď som platca DPH. BÚ nepoužívame len na prevod DPH štvrťročne ostatné platby robíme v hotovosti.
Neviem či DPH môžem poslať aj na pošt.poukážke alebo priam. vkladom na účet DÚ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Nikde nie je uvedená povinnosť platiť DPH z podnik.účtu,možete poslať aj vkladom na účet DÚ.Doležité je zaplatiť na správny účet,na ktorý sa platí DPH.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Andi, platiteľ DPH má mať zriadený účet, pretože DU pri prípadnom nadmernom odpočte nemôže finanč.prostriedky poukázať inak, len prevodom na BU, t.z. žiadna pošt. poukážka, žiadna hotovosť.

    andi je offline (nepripojený) andi

    andi
    Ďakujem za rýchlu odpoveď.Počas šiestich rokov čo manžel podniká ani raz sme nemali nadmerný opdočet.

    veget je offline (nepripojený) veget

    veget
    Donútiť Vás nik nemôže mať zriadený účet v banke, ale zas viete aké je to super zaplatiť všetko doma od stola prostredníctvom internetbankingu?

    andi je offline (nepripojený) andi

    andi
    veget
    Donútiť Vás nik nemôže mať zriadený účet v banke, ale zas viete aké je to super zaplatiť všetko doma od stola prostredníctvom internetbankingu?
    Poznám internetbanking je to super vec,ale keď počas celého roka mám na účet len štyry vklady a prevody do DÚ tak podľa mňa to neoplatí.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Môj klient mal 100% príjmov cez RP.Považoval otvorenie podnikateľského účtu za zbytočné .Je plátcom DPH . Mal nadmerný odpočet štvrťrok čo štvrťrok a DÚ sa vôbec , ale vôbec nenamáhal mu peniaze vrátiť , až po pár mesiacoch pokiaľ si predsa len ten účet neotvoril a nenahlásil na DÚ .Potom mu peniaze prišli .

    Čiže chcem len poznamenať , že bol nútený si kvôli DPH tento účet zriadiť .



    P.S.Ale som ho prehovárala snáď 1/2 roka , potom prišiel na to sám , lebo potreboval peniaze .

    veget je offline (nepripojený) veget

    veget
    Mám klienta, ktorý tiež nechcel účet v banke a nadmerný odpočet mu bol vrátený na osobný účet jeho rodičov. Bolo to v roku 2005.

    andi je offline (nepripojený) andi

    andi
    Aj manžel má zriadený osobný aj podnikatelský účet.Na osobnom účte má viac pohybov a kvôli výplate to musí mať.

    Povinnosť bežného účtu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.