Zavrieť

Porady

Koľko paragónov na VPD?

Ahojte, mám otázočku: Koľko paragónov je možné dať na jeden výdavkový pokladničný doklad? Podľa môjho názoru na každý paragón by mal byť vystavený jeden VPD. Toto nejdem vysvetliť nášmu pokladníkovi. On dáva aj 9 paragónov na jeden VPD a je mu to jedno, či s DPH-čkou alebo bez. Dúfam, že môj názor je správny...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja zastávam tiež názor ....... že jeden paragón , jeden VPD - využívam to aj praxi .

    Ale na Porade ak budete hľadať v príspevkoch, sa stretnete aj s postupom , ktorý používa Váš účtovník .Čiže nie je to zakázané .

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    No ja dávam aj viac bločkov na 1 VPD s dôvodu, že zamestnanec mal napríklad zálohu na nákup materiálu a čosi kúpil v 1 obchode a čosi v druhom všetko v jeden deň a rovnaký zamestnanec... nemám s tým problém.

    renatan je offline (nepripojený) renatan

    renatan
    Dala som súhlas Zite5, ale ešte sa k tomu predsa len vrátim. Dávala bežne viac bločkov na jeden VPD, len som sa to snažila zatriediť podľa použitej predkontácie, a nebol problém dať spolu bločky s DPH a bez DPH, veď DPH sa uplatní len z príšlušnej čiastky. A daňová kontrola nikdy nemala výhrady. Teraz dávam väčšiou bločky jednotlivo, ale viacmenej pre moje pohodlie, pretože pri vystavovaní priznania DPH sa mi to lepšie kontroluje (nemusím nič spočítavať). Myslím, že použitýspôsob záleží aj od toho, koľko nákupu je cez pokladňu a v akom členení, či nakupujeme pár druhov tovaru, alebo je toho veľa. V každom prípade si myslím, že sa môže použiť spôsob viac bločkov jeden VPD.

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Podľa § 4 ods. 6 zákona o účtovníctve môže účtovná jednotka zoskupovať účtovné záznamy do súhrnných účtovných záznamov. Takže by nemal byť problém s viacerými bločkami pod jedným VPD alebo PPD. Aj my to tak robíme a cez daňové kontroly to prešlo.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Ja tiež dávam viac bločkov na jeden výdavkový doklad.
    Inak by som musela mať niekoľko tisíc výdavkových dokladov.
    Ale uľahčujem si prácu tak, že si dávam zvlášť bločky napríklad z pošty, zvlášť PHM a zvlášť nákup spotrebného materiálu.
    V podstate oddeľujem doklady podla zaúčtovania a podľa toho, či tam je alebo nie je DPH. Ľahšie sa to kontroluje.

    adenka je offline (nepripojený) adenka

    adenka
    Súhlasím s tým, že viacej bločkov na jeden VPD. Vieš si predstaviť,
    vypisovať na každý bloček samostatný VPD? Robím to tak už roky
    a žiadny daňovák nemal nič proti tomu. Veď keď máš viac bločkov
    trebárs za PHM po týždňovej služobke na to isté auto tak to aj tak
    ide na ten istý účet. A to isté je aj s materiálom...

    Koľko paragónov na VPD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.