Zavrieť

Porady

fa z CR - divadlo - surne prosim

Ahojte,
prosim Vas o radu, ako postupovat v mojom pripade. nenasla som nikde nieco podobne, tak otvaram temu :-(
mame fakturu z CR od firmy, ktora je normalnou sro. fakturuje nam za sluzby spojene s vystupenim hercov v Bratislave.
neviem, ci mam postupovat podla §34 (oslobodenie kultur. sluzieb), ale firma asi nie je zradena podla §30.
mam postupovat klasicky a vymerat DPH a mozem si aj nasledne DPH odpocitat? ale potom podla akeho paragrafu?
prosim, poradte mi, surne, zajtra odovzdavame DPH a teraz mi doniesli fakturu... :-(


asi je to tazka otazka, ked ziadna odpoved... no nic, tak nieco risknem, snad nie zle... :-(
Naposledy upravil denisa.h : 24.01.07 at 21:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    denisa.h
    Ahojte,
    prosim Vas o radu, ako postupovat v mojom pripade. nenasla som nikde nieco podobne, tak otvaram temu :-(
    mame fakturu z CR od firmy, ktora je normalnou sro. fakturuje nam za sluzby spojene s vystupenim hercov v Bratislave. Miesto dodania služby §15/4 - t.j. SR.
    neviem, ci mam postupovat podla §34 (oslobodenie kultur. sluzieb), ale firma asi nie je zradena podla §30. Podľa môjho názoru firma naozaj nespĺňa podmienky uvedené v §34. Teda nejde o oslobodené plnenie.
    mam postupovat klasicky a vymerat DPH a mozem si aj nasledne DPH odpocitat? Myslím, že v zmysle §69/2 ste osobou povinnou platiť daň.
    ale potom podla akeho paragrafu?
    prosim, poradte mi, surne, zajtra odovzdavame DPH a teraz mi doniesli fakturu... :-(


    asi je to tazka otazka, ked ziadna odpoved... no nic, tak nieco risknem, snad nie zle... :-(
    Odpoveď zvýraznená.

    Ohľadom nároku na odpočet nie je dostatok informácii. Pozrite §49 ZDPH.

    denisa.h je offline (nepripojený) denisa.h

    denisa.h
    dakujem za odpoved, ale takze uhradim dan, ale nemam narok na jej odpocet, nemylim sa? nakolko mi z dovch stran povedali, ze mam, ale nezda sa mi to.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    denisa.h
    dakujem za odpoved, ale takze uhradim dan, ale nemam narok na jej odpocet, nemylim sa? nakolko mi z dovch stran povedali, ze mam, ale nezda sa mi to.
    Neviem na aký účel bola prijatá služba použitá a v akej súvislosti. Naozaj k nároku na odpočet môžem len odporučiť si pozrieť §49.

    denisa.h je offline (nepripojený) denisa.h

    denisa.h
    firma, ktoru uctujem robi kulturne podujatia pre svojich klientov. je to PR agentura. a robila toto divadelne predstavenie pre tuzemskeho klienta, ale herci boli z CR. toto podujatie aj fakturovala tomu svojmu odberatelovi na vystupe. §49 som citala, ale tam som sa docitala len o sluzbach k tovarom.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    denisa.h
    firma, ktoru uctujem robi kulturne podujatia pre svojich klientov. je to PR agentura. a robila toto divadelne predstavenie pre tuzemskeho klienta, ale herci boli z CR. toto podujatie aj fakturovala tomu svojmu odberatelovi na vystupe. §49 som citala, ale tam som sa docitala len o sluzbach k tovarom.
    Mám za to, že v tomto prípade máte nárok na odpočet DPH z uvedenej služby, pretože ste použili uvedenú službu na účely svojho podnikania ako platiteľ (§49/2) a nebolo to za účelom taxatívne vymenovaných oslobodených služieb (§49/3).

    denisa.h je offline (nepripojený) denisa.h

    denisa.h
    PR ako Public Relations - styk s verejnostou. reklamy, ankety, usporiadavanie: reprezentacne podujatia, vystavy,spolocenske podujatia atd.

    fa z CR - divadlo - surne prosim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.