Zavrieť

Porady

Stravné lístky v s.r.o. pre zamestnancov

Dobrý den,
chcela by som poprosit o radu ako postupovat pri zauctovani stravnych listkov za 10/2006 a 11/2006, ktoré boli zakúpené až v januári 2007. Spoločnosť nemala finančné prostriedky na nákup stravnych lístkov a chce ich teraz spatne vyplatit zamestnancom.
Predpokladám, že budem musiet zauctovat aj pohladavku voci zamestnancom za nakup stravnych listkov. Listky (Gastrolistky) su v hodnote 50 Sk a do nakladov davame 48,95 Sk. Zamestnanec hradi 1 Sk za listok.

Dakujem za odpoved
Naposledy upravil tatiana3333 : 25.01.07 at 14:10
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Podľa mňa ide o porušenie ZP - lebo ste nezabezpečili stravovanie.... bez zaplatenia vám určite SL nedali, teda fyzicky ste ich Zam-neposkytli ani v 10/06 ani 11/06 !
    že je to porušenie ZP je diskutabilne, pretoze organizacia stravne listky nezakupila z financnych dôvodov a je v jej zaujme listky zamestnancom spatne vyplatit, otazka znela ci je to uctovne mozne a ak ano, akym spôsobom. Este raz dakujem za odpoved

    Orsz je offline (nepripojený) Orsz

    Orsz
    tatiana3333
    že je to porušenie ZP je diskutabilne, pretoze organizacia stravne listky nezakupila z financnych dôvodov a je v jej zaujme listky zamestnancom spatne vyplatit, otazka znela ci je to uctovne mozne a ak ano, akym spôsobom. Este raz dakujem za odpoved
    No týmto sa teraz zaoberám aj ja. Ale podľa info, ktoré som sa zatiaľ dozvedela mi vychádza, že spätne by sa nemali dávať - pretože to nie je aktuálne - teda v tých dvoch mesiacoch si nakupovali za svoje peniaze, ale keď sa im dajú lístky dodatočne, a dajú sa im aj na január už ďalšie, je jasné, že to neminú na stravovanie ale na nákup potravín pre celú rodinu. I keď v prípade bežného dostávania lístkov je ich použitie akékoľvek - je to iné, ako keď ich dostanú dodatočne. Viem naisto, že SZČO si nesmie spätne uplatňovať stravné - a myslím, že v tomto prípade je to tak aj u zamestnancov.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    tatiana3333
    Dobrý den,
    chcela by som poprosit o radu ako postupovat pri zauctovani stravnych listkov za 10/2006 a 11/2006, ktoré boli zakúpené až v januári 2007. Spoločnosť nemala finančné prostriedky na nákup stravnych lístkov a chce ich teraz spatne vyplatit zamestnancom.
    Predpokladám, že budem musiet zauctovat aj pohladavku voci zamestnancom za nakup stravnych listkov. Listky (Gastrolistky) su v hodnote 50 Sk a do nakladov davame 48,95 Sk. Zamestnanec hradi 1 Sk za listok.

    Dakujem za odpoved
    Na základe obsahu predchádzajúcich príspevkov (že opodstatnenosť si obhájite) nekomentujem.
    Ja by som účtovala len o záväzku voči zamestnancom v sume 48,95 Sk / lístok. O pohľadávke voči zamestnancom 1,-- Sk by som účtovala až v momente, keď zamestnanci prevezmú lístky.

    Stravné lístky v s.r.o. pre zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.