Zavrieť

Porady

Stravné lístky v OMEGE

Dobrý večer všetkým poraďákom Môžete mi pomôcť? : Kúpili sme stravné lístky prvý krát pre prvého zamestnanca a neviem ako to zaúčtovať. Niečo som si tu na porade našla,ale vyskakuje mi problém. Faktúra za stravné lístky: 3044,50 Sk spolu. Z toho 2880 hodnota poukážok, 138,2 poplatok za službu a 26,3 DPH k poplatku. ˇUčtujem:
3044,5 321D
138,2 518MD
26,3 343MD
2880 213MD

Neviem aký TYP SUMY je pri predkontácii hodnota poukážok 2880 Sk. Už som vyskúšala všetko možné a program mi stále hlási že nesedí suma v rozúčtovaní a v predkontáciách. Môžete pomôcť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alenad je offline (nepripojený) alenad

    alenad
    lbdent
    Dobrý večer všetkým poraďákom Môžete mi pomôcť? : Kúpili sme stravné lístky prvý krát pre prvého zamestnanca a neviem ako to zaúčtovať. Niečo som si tu na porade našla,ale vyskakuje mi problém. Faktúra za stravné lístky: 3044,50 Sk spolu. Z toho 2880 hodnota poukážok, 138,2 poplatok za službu a 26,3 DPH k poplatku. ˇUčtujem:
    3044,5 321D
    138,2 518MD
    26,3 343MD
    2880 213MD

    Neviem aký TYP SUMY je pri predkontácii hodnota poukážok 2880 Sk. Už som vyskúšala všetko možné a program mi stále hlási že nesedí suma v rozúčtovaní a v predkontáciách. Môžete pomôcť?
    V rozpise treba zadať 2.880,- do kolonky "voľný základ" a typ sumy bude potom "V".

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    dobry den,
    prvykrat idem objednat strav. listky pre 2 zam-cov, kolko mam objednat napr. na 3 mesiace, pocita sa to na kazdy prac. den? cize za 1 mesiac to bude 21dni cize 21 listkov ..... 21x3mesiace=63 listkov x 2 zam-ci =126 listkov ? alebo sa to berie x 31 dni?
    ako je toprosim poradte mi a potom ked uz budem mat listok v hodnote napr. 70 SK tak do nakladov mozem dat 55% z 89 Sk? cize 48,95 a ostatne doplati zames-c?

    a ako to robite v praxi? ked vam pridu listky date vsetky zam-covi, alebo ako a objednavate na 1 mesiac, alebo na 3 mesiace dopredu aka je prax? pomozete Mi??


    dik

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    sara-ke
    dobry den,
    prvykrat idem objednat strav. listky pre 2 zam-cov, kolko mam objednat napr. na 3 mesiace, pocita sa to na kazdy prac. den? cize za 1 mesiac to bude 21dni cize 21 listkov ..... 21x3mesiace=63 listkov x 2 zam-ci =126 listkov ? alebo sa to berie x 31 dni?
    ako je toprosim poradte mi a potom ked uz budem mat listok v hodnote napr. 70 SK tak do nakladov mozem dat 55% z 89 Sk? cize 48,95 a ostatne doplati zames-c?

    a ako to robite v praxi? ked vam pridu listky date vsetky zam-covi, alebo ako a objednavate na 1 mesiac, alebo na 3 mesiace dopredu aka je prax? pomozete Mi??


    dik
    prosiiiiiim poradte

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    SL sa dávajú na pracovné dni,objednať môžeš na 3-4 mesiace dopredu a na začiatku mesiaca dať počet lístkov len na 1 mesiac znížený o počet dní dovolenky za predchádzajúci mesiac za ktoré už dostali lístky

    pozit je offline (nepripojený) pozit

    pozit
    Áno, súhlasím s bepom, SL objednávame tiež na niekoľko mesiacov, vždy začiatkom mesiaca rozdáme zam-om lístky podľa počtu prac. dní v mesiaci a znížime ho o počet dní dovolenky v predchádzajúcom mesiaci. Tých 55% z 89 Sk je maximum, čo môže ísť do nákladov, ale môžeš dať aj 55% z hodnoty lístka. Zvyšok platí zamestnanec (po odrátaní príspevku zo SF na stravovanie - ak prispievate).

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    dakujem Vam, este by som sa chcela opytat ked odovzdavate zam-com str. listky davate im podpisat nejaky formular, alebo ako, nemate nejaky vzor?

    a podla coho mam dat ten prispevok zo soc. fondu na strav. listky ako sa to vypocitava, mam prispiet 1 Sk alebo 20 Sk na zaklade coho??

    boli by to super
    Naposledy upravil sara-ke : 27.04.06 at 13:15

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    Prosim, ako mam vypocitat sumu strav. listka, kt. ma doplatit zamestn-c? hodnota str. listka je 70 Sk zam-l prispieva 55% z 89Sk, neviem kolko mam dat zo soc. fondu...?

    70 - 48,95 = 21.05 ma doplatit, ale mozem prispievat aj zo soc. fondu len neviem kolko podla coho to urcim?

    sara-ke je offline (nepripojený) sara-ke

    sara-ke
    sara-ke
    Prosim, ako mam vypocitat sumu strav. listka, kt. ma doplatit zamestn-c? hodnota str. listka je 70 Sk zam-l prispieva 55% z 89Sk, neviem kolko mam dat zo soc. fondu...?

    70 - 48,95 = 21.05 ma doplatit, ale mozem prispievat aj zo soc. fondu len neviem kolko podla coho to urcim?

    prosim odpovedzte mi

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Prispeješ podľa výšky SF,ak máš toľko aby si prispela 1 Sk tak 1 Sk,ak máte na 20 SK tak 20 Sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.