Zavrieť

Porady

Kurz NBS od 01.01.2005

Možno niekomu ušetrím prácu, hľadanie, pátranie, aj starosti.

Dostali sme faktúru z Čiech s dátumom 03.01.2005, chceli sme prepočítať na SKK, ale 03.01.2005 kurzový lístok uverejnený nie je. Posledný je platný od 01.01.2005. Keďže nie je obvyklé, aby bol zverejnený kurz v deň sviatku, tak som si zavolala na odbor verejných informácií v NBS, či je to správne, či náhodou nejaký škriatok nezaúradoval.
Dozvedela som sa, že všetko je v poriadku, že je to takto správne, že rada NBS sa takto rozhodla.

Takže, ak by mal ešte niekto iný podobný problém:

Kurzový lístok zo dňa 01.01.2005 je platný dni 01.01.2005, 02.01.2005 a 03.01.2005. Ďalší kurzový lístok je zverejnený až 04.01.2005 a platí do zverejnenia ďalšieho kurzového lístka.

Prajem veľa zdaru v prepočítavaní.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    nie som si celkom ista ale bol navrh ze NBS bude mat jednotne mesacne kurzy nie denne. je to tak?

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    hlavne pre prepocty kurzov pri fatkurach ....datum vystavenia iny ako datum dodania pod.... uzasny zakon pre DPH

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    joj.. mohlo by to tak byť...iba mesačný... hned by bolo menej roboty s prepočtami..

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    To myslíte vážne mať mesačný kurz na normálne,nie exotické meny?To by som sa mohol rovno zbaliť a vystahovať sa-kvôli devízovým stratám by do 1 mes skrachovala SR

    Milka je offline (nepripojený) Milka

    Milka
    Keďže NBS už neuvádza "archiv" kurzov spätne, len aktuálny kurz, poraďte mi prosím, kde nájdem kurzy NBS platné v minulom roku? Vždy som to našla buď v SK-dane, alebo v NBS...
    NBS má stále na internete staré kurzy. Cesta je cez menu, kurzový lístok, archív kurzových lístkov. Stránka www.nbs.sk.

    luebchenko je offline (nepripojený) luebchenko

    žena - čo viac povedať treba :) ...viac luebchenko
    Milka
    Keďže NBS už neuvádza "archiv" kurzov spätne, len aktuálny kurz, poraďte mi prosím, kde nájdem kurzy NBS platné v minulom roku? Vždy som to našla buď v SK-dane, alebo v NBS...
    Aj mne sa to v pohode otvorilo, môžem ti poslať celý r. 2004, mám uložený - zašli na SS mail kam ti to poslať, ak chceš. :p

    Milka je offline (nepripojený) Milka

    Milka
    Ďakujem pekne, už som sa tam aj ja dostala. Predtým mi hlásilo niečo také, že menu je "mimo prevádzky". Myslela som, že aj NBS "zmodernizovala" svoju webovú stránku.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    menu je mimo prevádzky vtedy, ak ešte nemáš natiahnutú celú stránku ... v dolnej časti musíš mať slovko "Hotovo", resp. modré E

    Milka je offline (nepripojený) Milka

    Milka
    Vladan, to sa mi stalo asi preto, keď sa "strašne" ponáhľam. Určite som skôr vstupila do menu a stránka nbs nebola ešte "načítaná". Prečo po tieto dni chceme všetko "stihnúť" a stále si myslíme, že ešte je "toho veľa"...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.