Zavrieť

Porady

cestna dan - kratke info

v roku 2006 v marci som zacal pouzivat sukromne auto na podnikatelske ucely, do 15-tich dni som podal DP a zaplatil pomernu ciastku dane.
Za rok 2007 len zaplatim dan v plnej vyske a nemusim podavat ziadne DP, vsak?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    ajty
    v roku 2006 v marci som zacal pouzivat sukromne auto na podnikatelske ucely, do 15-tich dni som podal DP a zaplatil pomernu ciastku dane.
    Za rok 2007 len zaplatim dan v plnej vyske a nemusim podavat ziadne DP, vsak?
    Ak nenastali žiadne zmeny tak len platíš

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    ma zaplatenie cestnej dane vplyv na uznanie ostatných výdavkov automobilu,
    sro nemá zaplatenú cestnú daň za rok 2006, môže kontrola neuznať výdavky na mot.vozidlo / phm, opravy, údržba, povinné ručenie / myslím si že táto podmienka už padla a nemá v zákone opodstatnenie, môžu sro pokutovať len z hľadiska cestnej dane a nie z dani príjmov
    alebo sa mýlim?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    To že nie zaplatená daň z MV v podstate preukazuje skutočnosť,že ste automobil nevyužívali na podnikanie,takže vám nemohli vzniknúť žiadne výdavky.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    ANNAP
    ma zaplatenie cestnej dane vplyv na uznanie ostatných výdavkov automobilu,
    sro nemá zaplatenú cestnú daň za rok 2006, môže kontrola neuznať výdavky na mot.vozidlo / phm, opravy, údržba, povinné ručenie / myslím si že táto podmienka už padla a nemá v zákone opodstatnenie, môžu sro pokutovať len z hľadiska cestnej dane a nie z dani príjmov
    alebo sa mýlim?
    Nemýliš sa, nezaplatenie DzMV má za následok len pokuta zo strany DU za nepodanie DP na DzMV a dorubenie dane vrátane penále.
    Pekný deň...

    cestna dan - kratke info

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.