Zavrieť

Porady

Stravné

Ahojte poraďáci, chcem sa spýtať v akej výške bude daňovo uznaný výdavok v roku 2007 poskytnutý zamestancom na stravné pre podnikateľov účtujúcich v PU? Počula som že 89sk, ale neplatí to len pre SZČO?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    džino je offline (nepripojený) džino

    džino
    Je jedno či účtuješ JU alebo PU . Áno platí to len pre SZČO 89sk si môže znákladovať v plnej výške x 250 dní.
    od 1.1.2007. t.j. 22250sk za rok.
    Pre zamestnancov je to stále 55% zo sumy stravného ostatné doplatia.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Pýtam sa lebo dnes sme mali poradu vo firme a šéf povedal, že si môžu dať do nákladov celých 89sk, povedala som že to platí len pre SZČO, že oni si môžu dať 55% z max. 89sk a na to mi povedal, že si mám prečítať noviny, ale nikde som nič také nenašla...

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    rommy
    Pýtam sa lebo dnes sme mali poradu vo firme a šéf povedal, že si môžu dať do nákladov celých 89sk, povedala som že to platí len pre SZČO, že oni si môžu dať 55% z max. 89sk a na to mi povedal, že si mám prečítať noviny, ale nikde som nič také nenašla...
    Spýtala si sa šéfa, ktoré múdre noviny si máš prečítať?

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    Asi čítal PRAVDU, tam sa im darí dezinformoveť čitateľov. Aj mne klienti chodia s divnými názormi, ale mnohí to pochopia len vo svoj prospech a nerozmýšlajú, resp. nedočítajú články dokonca.

    chanell je offline (nepripojený) chanell

    chanell
    Pre zamestnancov stále platí len tých 55% z ceny stravného tak ako doteraz. Len pre SZČO platí 100% (ono to bolo aj trošku divné aby 45% vrátili do pokladne...)

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Už som o sebe skoro začala pochybovať Musím sa šéfa zajtra opýtať na tie múdre noviny Ďakujem za odpovede

    Aisha je offline (nepripojený) Aisha

    Aisha
    Ahojte, mám otázku k tejto téme a dúfam že Poraďáci ma opäť nesklamú....
    potrebujem zaúčtovať úbytok stravných lístkov, ktoré boli použité na zaplatenie objednanej pizze pre zamestnancov...chcela by som to zaúčtovať takto: 528/213 - nedaňové N ale moja otázka znie, či tie SL pre zamestnancov im musím aj zdaniť?v zákone o Dani z príjmu §5 ods.7 písm.b, sa hovorí, že stravné je oslobodené od dane ak nejde o peňažný príjem...ale čo keď ide o stravné lístky?tie im môže firma len tak "darovať" s tým že to dá do nedaňových nákladov?
    Naposledy upravil Aisha : 17.04.07 at 12:35

    poradaK je offline (nepripojený) poradaK

    poradaK
    Stravné sa podľa mojich vedomostí a citovaného zákona nezdaňuje, t. j. firma im môže stravné lístky len tak "darovať". Je to jeden z mála príjmov zamestnancov oslobodených od dane.

    Ak sa mýlim, opravte ma, prosím...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.