Zavrieť

Porady

Rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi v DP

Rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi mám 150 000 Sk. Účtovné odpisy mám zaúčtované v účtovníctve na účte 551. Dobre robím, keď ten rozdiel zapíšem len do daňového priznania a tým sa mi zníži daň. Keby som ten rozdiel zaúčtovala do účtovníctva na konci roka, tak by som mala menší VH a tým pádom na ďalší rok aj nižší zdroj krytia - Nerozdelený zisk minulých rokov. Dobre robím, keď zohľadním rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi len v daňovom priznaní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    Ano, robíš správne. Nemala by si však zabudnúť účtovať o odloženej dani z rozdielu medzi daňovými a účtovnými odpismi. Nie som si však istá, či o nej nemusia účtovať iba ÚJ podliehajúce auditu.
    V PORADCA extra čítam, že daňová povinnosť odložená sa zisťuje v účtovných jednotkách, ktoré tvoria skupinu podnikov v prípade, keď dochádza k rozdielom medzi daňovým základom a hospodárskym výsledkom pred zdanením zisteným v účtovníctve. V tej splatnej a odloženej dani nemám veľmi jasno.

    Janka P je offline (nepripojený) Janka P

    žena - čo viac si želať ? Janka P
    Celkom slušný príklad na účtovanie odložej dane nájdeš v materiáloch k ÚZ za rok 2006 od Ing. Cenigovej na www.ceniga.sk

    Rozdiel medzi účtovnými a daňovými odpismi v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.