Zavrieť

Porady

fa z ČR vystavená v slov.korunách

Mám fa od českého dodávateľa(má pridelené IČ DPH) a je vystavená v slovenských korunách.Dávam to do výkazu DPH normálne k zahraničným fa,t.j. do riadku 17? Uplatním si hneď vstup aj výstup?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marta L je offline (nepripojený) Marta L

    človek, ktorý sa nedá odradiť ...viac Marta L
    Berieš to tak ako ostatné faktúry z krajín EÚ, akurát nemusíš robiť prepočet na Sk kurzom NBS.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Áno, aj ja mávam také faktúry,robím to ako píšeš a som rada, že nemusím prepočítavať žiadne kurzy.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    a ako to je potom s tou DPH? Aj ja mám na stole jednu takú faktúru a neviem ako DPH zaúčtovať, kam dať do daň. priznania na DPH??? Môžete to niekto popísať podrobnejšie?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Jani, ja to robím ako klasické nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného čl. štátu (par. 11), teda cenu bez DPH uvádzam do riadku 4, DPH do r. 2 a potom ešte DPH do r. 17, teda klasické samozdanenie. Dúfam, že to robím dobre :p

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    opýtam sa takto:

    je to fa od zahr. dod. s IČDPH českým, my máme IČ DPH slovenské, faktúra za: firemná prezentácia v rubrike časopisu , fakturuje - a to som si práve teraz všimla - bez DPH a suma je v Sk. Ale je to tu nejak zvláštne rozpísané: základ 2500,- výška DPH 0,- včetne DPH 2500,-- Budem účtovať asi len 518. Takže do DP to nepôjde. Je to tak?
    Češi majú takéto služby oslobodené od DPH?

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    No, Jani, so službami ti neporadím. My takto kupujeme tovar, ktorý normálne samozdaňujem.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    janaGT
    opýtam sa takto:

    je to fa od zahr. dod. s IČDPH českým, my máme IČ DPH slovenské, faktúra za: firemná prezentácia v rubrike časopisu , fakturuje - a to som si práve teraz všimla - bez DPH a suma je v Sk. Ale je to tu nejak zvláštne rozpísané: základ 2500,- výška DPH 0,- včetne DPH 2500,-- Budem účtovať asi len 518. Takže do DP to nepôjde. Je to tak?
    Češi majú takéto služby oslobodené od DPH?
    Ja by som to bral ako reklamu v časopise. V súlade s naším § 15 a českým § 10 je miestom dodania iný členský štát, teda pre Čechov Slovensko a preto fakturujú bez DPH. A že to más v SK, buď rada, aspoň ti nevyskakujú kurzové rozdiely.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ricij
    Ja by som to bral ako reklamu v časopise. V súlade s naším § 15 a českým § 10 je miestom dodania iný členský štát, teda pre Čechov Slovensko a preto fakturujú bez DPH. A že to más v SK, buď rada, aspoň ti nevyskakujú kurzové rozdiely.
    takže na 518, a do DP DPH to nepôjde vôbec?

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    janaGT
    takže na 518, a do DP DPH to nepôjde vôbec?
    Do DP to ide, počkaj pozriem, že kam. Mno, r. 10, 11 DP.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ricij
    Do DP to ide, počkaj pozriem, že kam. Mno, r. 10, 11 DP.
    takže ja si musím tú DPH sama vypočítať? Lebo stále mi to nie je akosi jasné, je to moja prvá zahraničná faktúra. Tak sa zľutujte, aby som to nepokašlala ...

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Áno, do r. 10 základ dane a do r. 11 19% DPH. A tú si môžeš aj zároveň odpočítať v r. 16.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.