Zavrieť

Porady

Daňové priznanie - preddavky dane

dobrý deň, chcela by som sa spýtať, teraz vyplnujem daňové priznanie, a mám tam suma preddavku vyberaná podľa § 43 zákona, tam ide suma preddavkov, ktorá sa platila od 31.3.2006 až do 31.12.2006? a keď sme preddavok zaplatili až v novom roku teda 2007 aj to sa tam zahrna ale to už nie? som jelen z toho.prosím poradte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    maria87
    dobrý deň, chcela by som sa spýtať, teraz vyplnujem daňové priznanie, a mám tam suma preddavku vyberaná podľa § 43 zákona, tam ide suma preddavkov, ktorá sa platila od 31.3.2006 až do 31.12.2006? a keď sme preddavok zaplatili až v novom roku teda 2007 aj to sa tam zahrna ale to už nie? som jelen z toho.prosím poradte
    Otázka nie je zadaná do správnej témy, ale odpoviem.
    Do sumy preddavkov sa započítavajú preddavky uhradené v kalendárnom roku. To znamená: do 31.3.2006 bol uhradenný preddavok z DP r.2004 /ak bola povinnosť./. do 30.6. , do 30.9. a do 31.12. r. 2006 bol uhradený preddavok z DP r. 2005. V daňovom priznaní za rok 2006 sa započítavajú tieto preddavky. V tomto prípade ide o Q.plátcu.

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    tinaM Pozri príspevok
    Otázka nie je zadaná do správnej témy, ale odpoviem.
    Do sumy preddavkov sa započítavajú preddavky uhradené v kalendárnom roku. To znamená: do 31.3.2006 bol uhradenný preddavok z DP r.2004 /ak bola povinnosť./. do 30.6. , do 30.9. a do 31.12. r. 2006 bol uhradený preddavok z DP r. 2005. V daňovom priznaní za rok 2006 sa započítavajú tieto preddavky. V tomto prípade ide o Q.plátcu.
    Táto odpoveď platí pre preddavky podľa § 42 ZDP.

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Prosím Vás poraďte. Neviem či som už slepá, ale akosi nevidím riadok v daňovom priznaní typ B pre odpočítanie preddavkov z daňovej povinnosti podľa § 42 . Je tam len riadok podľa § 43. Do ktorého riadku si mám odpočítať preddavky?

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    domacnost Pozri príspevok
    Prosím Vás poraďte. Neviem či som už slepá, ale akosi nevidím riadok v daňovom priznaní typ B pre odpočítanie preddavkov z daňovej povinnosti podľa § 42 . Je tam len riadok podľa § 43. Do ktorého riadku si mám odpočítať preddavky?
    a čo tak riadok 101 - zaplatený preddavok na daň (§ 34 zákona)
    § 42 sa vzťahuje na právnické osoby, fyzická osoba platí preddavky na daň podľa § 34 a nie § 42

    Daňové priznanie - preddavky dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.