Zavrieť

Porady

musí byť orazený bloček ERP

Ahojte, chcem sa opýtať, že či keď kúpim napr. benzín a do nákladov si dávam blok z ERP, tento blok mi orazia na pumpe (čo nemusia, veď na razítku sú rovnaké údaje ako bloku). Mňa ale zaujíma, či ja musím tento blok oraziť s mojou pečiatkou, keď si z neho nárokujem DPH? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Blocky sa razia nasimi peciatkami, aby nedochadzalo k "poziciavaniu" blockov medzi viacerymi subjektami, pri kontrole si ich aj tak kontrolori oznacuju sami.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Žiadny predpis takúto povinnosť neprikazuje.
    Traduje sa to od čias, keď Zákon o DPH obsahoval ustanovenie, podľa ktorého mali byť daňové doklady označené identifikačnými údajmi dodávateľa aj odberateľa. Ani toto ustanovenie však neprikazovalo pečiatkovať. Išlo iba o zľahčenie úkonu, niektorí to dokonca pekne písali na rubovú stranu bločkov ...
    A ak to vyžaduje správca dane pri kontrole - na to je len jeden liek , ktorý tu doporučujem stále dokola - mať trocha prehľad v zákonoch, ktoré používame pri práci a nebáť sa kontrolórov. A nakoniec - máme aj Ústavu.

    musí byť orazený bloček ERP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.