Zavrieť

Porady

Penažný denník

Ahojte potrebujem jednu radu ako začat v penažnom denníku další rok či sa začína od nuly alebo sa prevádza konečný zostatok vediem si jednoduché účtovníctvo som ztoho jelen prosím poradte....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Vladkahz
    Ahojte potrebujem jednu radu ako začat v penažnom denníku další rok či sa začína od nuly alebo sa prevádza konečný zostatok vediem si jednoduché účtovníctvo som ztoho jelen prosím poradte....

    Začína sa počiatočným stavom /konečný zostatok k 31.12.2006/:

    Pokladňa
    Banka
    Priebežné položky

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Vladkahz
    vediem si jednoduché účtovníctvo som ztoho jelen ..
    Zaujala ma táto veta............

    loreta je offline (nepripojený) loreta

    loreta
    V peňažnom denníku prevádzaš zostatky v pokladni,bežnom účte a priebežných položkách

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Ale prenesiem len zostatok? Nie príjem a výdaj? Lebo potom mi príjem-výdaj nerovná sa zostatku.

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    Janka6685
    Ale prenesiem len zostatok? Nie príjem a výdaj? Lebo potom mi príjem-výdaj nerovná sa zostatku.
    len zostatok

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Heni
    len zostatok
    a nevadí, že príjem - výdaj sa nebude rovnať zostatku?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Janka6685
    a nevadí, že príjem - výdaj sa nebude rovnať zostatku?
    Keď správne vedieš peň.denník, potom príjem - výdaj = zostatkom aj v pokladni, aj na bežnom účte, a samozrejme aj na priebežných položkách.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    smith
    Keď správne vedieš peň.denník, potom príjem - výdaj = zostatkom aj v pokladni, aj na bežnom účte, a samozrejme aj na priebežných položkách.
    Ako? Veď keď na začiatku roka dám do zostatku sumu z predchádzajúceho roka, tak mi dole v peňažnom denníku nebude sedieť príjem - výdaj so zostatkom...ak predtým budem klasicky účtovať príjmy a výdaje...nejako mi nedochádza

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Janka6685
    Ale prenesiem len zostatok? Nie príjem a výdaj? Lebo potom mi príjem-výdaj nerovná sa zostatku.

    Zostatok na pokladni a BÚ k 31.12.2006 prenesiete ako počiatočný stav k 1.1.2007 do jednotlivých koloniek pokladne a BÚ, príjmy a výdaje z r. 2006 predsa nemôžte prenášať, lebo nie sú príjmami a výdajmi účtovného obdobia 2007

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    JankaO
    Zostatok na pokladni a BÚ k 31.12.2006 prenesiete ako počiatočný stav k 1.1.2007 do jednotlivých koloniek pokladne a BÚ, príjmy a výdaje z r. 2006 predsa nemôžte prenášať, lebo nie sú príjmami a výdajmi účtovného obdobia 2007
    Tomuto rozumiem, ale potom mi to nijako nesedí...

    O.K....do peňažného denníka prenesiem v januári zostatok z pokladne. Potom celý mesiac účtujem príjmy a výdaje. Na konci mesiaca sa dole pozriem, aké sú príjmy, aké sú výdaje a keď sa pozriem na zostatok, tak sa nerovná výdajom - príjmom...

    ...niečo mi tu asi uniká...

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Janka6685
    Ako? Veď keď na začiatku roka dám do zostatku sumu z predchádzajúceho roka, tak mi dole v peňažnom denníku nebude sedieť príjem - výdaj so zostatkom...ak predtým budem klasicky účtovať príjmy a výdaje...nejako mi nedochádza

    Bude sedieť ......počiatočný stav + príjem - výdaj .

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    Zita5
    Bude sedieť ......počiatočný stav + príjem - výdaj .
    nooooo, konečne....takto to sedí

    Ďakujem všetkým zúčastneným

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Janka6685
    nooooo, konečne....takto to sedí

    Ďakujem všetkým zúčastneným

    asi sú kritické dni. Ale prídu aj lepšie. napr. 26.4.

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    JankaO
    asi sú kritické dni. Ale prídu aj lepšie. napr. 26.4.
    Tiež sa vám stáva, že niekedy neviete "prísť ani na vlastné meno"?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Janka6685
    Tiež sa vám stáva, že niekedy neviete "prísť ani na vlastné meno"?
    Pozriem sa do občianskeho preukazu a hneď viem že "hu iz hu"

    Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

    mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac Janka6685
    JankaO
    Pozriem sa do občianskeho preukazu a hneď viem že "hu iz hu"
    No veď...v tomto prípade pomôže preukaz a v inom zas porada

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    JankaO
    asi sú kritické dni. Ale prídu aj lepšie. napr. 26.4.
    ... čo tak skoro? Q-prehľady nič?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.