Zavrieť

Porady

SZČO a cesťáky

Môj klient pracuje na živnosť pre prepravcu. Každý deň je na cestách. Považujú sa tieto cesty ako služobná cesta a môže si vypísať cesťak, kde by si uplatnil stravné podľa času stráveného na tejto ceste? O stravné lístky nemá záujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    uctoeva
    Môj klient pracuje na živnosť pre prepravcu. Každý deň je na cestách. Považujú sa tieto cesty ako služobná cesta a môže si vypísať cesťak, kde by si uplatnil stravné podľa času stráveného na tejto ceste? O stravné lístky nemá záujem.
    Samozrejme, že áno.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Kamarát ma požiadal, aby som mu vypočítala stravné pri jeho zahraničných cestách /je prepravca/. Na akom tlačive by som mala stravné vyúčtovať?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Ja by som použila klasický cestovný príkaz. Ale určite je možné urobiť si aj vlastnú tabuľku v exceli, kde by boli vypísané všetky potrebné údaje - dátumy s trvaním služobnej cesty, podľa ktorých si vypočítala výšku stravného.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    mysimis Pozri príspevok
    Kamarát ma požiadal, aby som mu vypočítala stravné pri jeho zahraničných cestách /je prepravca/. Na akom tlačive by som mala stravné vyúčtovať?
    V predajni ŠEVT /možno aj inde - ja som ho kupovala tam/ dostaneš kúpiť tlačivo na vyučovanie zahr. prac.cesty.

    --------
    Veronika

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tu som našla viac druhov cestovných príkazov na zahraničnú cestu, ale ja som myslela, či niekto nemá zjednodušenú tabuľku napr. v exceli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.