Zavrieť

Porady

DPH v peňažnom denníku

Ahojte, chcela by som sa opýtať, kontrolujem si peňažný denník za r.2006, ale nie všetky sumy DPH z faktúr mi prešli do peňaž. denníka,pretože boli zaplatené až v roku 2007, a preúčtujem ich až pri úhrade faktúr v tomto roku, čo je logické. Robí sa v JÚ niečo ako preúčtovanie tejto DPH ešte v r.2006? Pracujem v programe MRP a keď si vytlačím súčty a obraty v PD, rozdiel medzi DPH príjmy a DPH výdavky by mali tvoriť sumy podaných daňových priznaní, čo však nesedí, lebo DPH z denníka ešte nezahrňa neuhradené faktúry. Treba s tým niečo robiť, nejakú uzáv. operáciu, či nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Nemusíš robiť nič. Na DPH máš nárok na odpočítanie, aj keĎ došlá fa nie je uhradená. To sa sledovalo ešte v starom zákone. DPH vstup musel sedieť s DPH v stĺpci DPH výdaj.
    Taktiež Ti nesedí DPH výstup, ak Ti všetky faktúry odberatelia ešte neuhradili.

    Zuzana Ku. je offline (nepripojený) Zuzana Ku.

    Zuzana Ku.
    Ďakujem za odpoved jaja99, najradšej by som bola, keby mi vsetko sadlo do haliera, veď to poznáš. Vďaka

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Nesedeo by Vam to tak ci tak, lebo musite brat do uvahy aj rok 2005, 2004 .... V roku 2006 ste dostali na ucet, resp. v hotovosti PP z faktur, ktore boli vystavene v rokoch predchadzajucich, a DPH za aktualne obdobie by Vam to znovu skreslovalo.

    DPH v peňažnom denníku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.