Zavrieť

Porady

Zapis straty v DP FO typ B

Zdravim,

chvilu som studoval prispevky tykajuce sa odpoctu straty, ale odpoved na moju otazku som nenasiel. Mam prijem zo zavislej cinnosti a popri tom aj ZL. V minulom roku som v DP vykazal stratu, konk. 2466Sk. Tento rok som v pluse, a uvedenu minulorocnu stratu chcem odpocitat. Odiel IX DPFO typ B umožnuje odpisat stratu podla §52 alebo §30. Ak som spravne pochopil zakon, tak v mojom pripade by som mal postupovať podľa §30, čiže do riadku 52 som napisal rok 2005 a výšku straty, a nasledne som v riadku 65 (Narok na uplatnenie straty) napisal uvedenu sumu. Postupoval som správne? Mám stratu odpočítať naraz alebo iba 1/5

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Zo znenia § 30 vyplýva, že strata sa musí odpočítať najneskôr do piatich rokov , pričom tento odpočet môže byť rovnomerný ,nerovnomerný, jednorazový alebo postupný - v závislosti od výšky základu dane.
    Takže môžeš jednorazovo.

    eloche je offline (nepripojený) eloche

    eloche
    Chcem sa opytat, ci sa strata z roku 2005 musi odpisat teraz v DP za rok 2006?
    Alebo sa moze nechat a odpisat trebars az v DP za rok 2007?
    Dakujem.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Asi celkom dobre nerozumiem Tvojej otázke. Ak vykazuješ základ dane, tak do jej výšky odpočítaš daň.stratu. Aký má pre Teba význam odklad odpočítania daň. straty? Ak dobre čítam, § 30 sa takouto otázkou "nezaoberá".

    Zapis straty v DP FO typ B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.