Zavrieť

Porady

Predmet podnikania

Prosím Vás dá sa na internetovej stránke živnostenského registra pozrieť zoznam predmetov podnikania? Rada by som si napísala do svojej zakladateľskej listiny presné formulácie.

AK niekto robí účtovníctvo a má na to živnosť prosím napíšte mi presné formulácie, ktoré sú potrebné mať v zakladateľskej listine.

Napríklad : vedenie a spracovanie účtovnej agendy,
ekonomické a účtovné poradenstvo a pod.

Môžem si tieto formulácie aj sama vytvoriť ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Stretla som sa zatiaľ len s tým, že pri zakladaní spoločnosti sa uvádzajú činnosti presne podľa živnostenského oprávnenia. Presné názvy nájdeš v prílohách k živnostenskému zákonu.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    ďakujem pekne

    ALe tam sú len remeselné, viazané a koncesované živnosti, ale ja potrebujem voľné živnosti.
    Naposledy upravil Katarína STR : 05.01.05 at 11:55

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Ja mám len " Vedenie účtovníctva" a potom mám ešte "Spracovanie údajov na PC". Ale radím Ti. Spíš si na papier činnosti, ktoré chceš robiť a potom choď na živnostenský úrad a tam ti presne povedia, že čo máš do zakl.listiny napísať. Takto sa vyhneš tomu, že prídeš o prachy u notára za overenie podpisov a neplatnú zakladateľskú zmluvu. Radšej si napíš viac činnosti. Však ich nemusíš všetky vykonávať. Prípadné rozširovanie činností sú zase ďalšie prachy.

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    zatiaľ mám napísané :

    ekonomické a účtovné poradenstvo
    ekonomické a účtovné práce
    sprostredkovanie obchodu a služieb
    maloobchod v rozsahu voľných živností
    veľkoobchod v rozsahu voľných živností

    Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

    Katarína STR
    Nemusím mať náhodou aj nejakú formuláciu, ktorá vystihuje to, že budem okrem účtovníctva robiť aj daňové priznanie ?

    Heni je offline (nepripojený) Heni

    Heni
    no, ja som išla na ŽO s viac-menej jasnou predstavou, a tam tá pani mi ukázala niečo ako ich interný zoznam a potom sme napísali predmet(y) činnosti tak, aby to sedelo (alebo skôr, aby bol vlk sýty aj ovca celá )

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Beata
    Prečo SS? Aj my chceme vedieť
    Bea, preto SS, lebo je to odkaz na jednu s.r.o. na internete a jej činnosti a potom by tu povedali, že robím reklamu .... Takéto veci sa dávajú do SS. Ináč, keby sa mi chcelo písať tak veľa, tak to napíšem sem.

    kori je offline (nepripojený) kori

    kori
    k tomu daň.priznaniu-ako podnikateľská činnosť to nie je , pretože to už pravdep. hraničí s daň.poradenstvom a daň.poradcovia majú svoju komoru, ktorá vydáva oprávnenia na túto činnosť.

    Janina7 je offline (nepripojený) Janina7

    Janina7
    Zdravím všetkých na porade,

    vedel by mi niekto poradiť? Živnostník, kt. má v predmete podnikania napr.
    1. sprostredkovateľskú činnosť v rozsahu voľnej živnosti
    2. reklamnú a propagačnú činnosť
    3. poradenskú činnosť v rozsahu voľnej živnosti
    chce vykonávať pre druhého podnikateľa distribučné náklady (skladovanie, manipuláciu a odvoz tovaru do obchodov). Dalo by sa to zahrnúť pod sprostredkovateľskú činnosť ? Alebo musí fakturovať za doplnkovú prepravnú činnosť, a pokiaľ takúto nemá v živnostenskom oprávnení treba rozšíriť, že?

    Ďakujem za názory. Dúfam, že by sa to mohlo nechať pod sprostredkovateľskou činnosťou. Nechce zbytočné náklady kvôli pár peniazom.

    toponm je offline (nepripojený) toponm

    toponm
    Ahoj Katka,

    volam sa Tomáš a tiež by ma zaujímal zoznam predmetov podnikania v rámci voľnej živnosti. nevedela by sim pomôcť?
    Chcela by som si zriadit zivnost v oblasti POLYGRAFICKA VYROBA,
    zriadit ofestovu tlaciaren. Tato cinnost je viazana. Mam ukoncenu Strednu umelecko-priemyselnu skolu, ktora sa v mojo poslednom rocniku premenovala na Skolu uzitkoveho vytvarnictva. Maturovala som aj z technologie - kde vo vyuke je zahrnuta aj ofsetova tlac, sietotlac, tlac z vysky a vsetky sposoby tlace. Mam ukonceny odbor Propagacne vytvarnictvo. Podla mna je to velmi pribuzny odbor. Pracovala som aj v tlaciarni cca rok (tato firma uz neexistuje, takze nie je mozne ziskat doklad) a teraz pracujem ako grafik cca 10 rokov.

    Nebude problem ziskat zivnost ako pravnicka osoba na tuto cinnost?

    Katka10 je offline (nepripojený) Katka10

    Katka10
    giovanna1111
    Chcela by som si zriadit zivnost v oblasti POLYGRAFICKA VYROBA,
    zriadit ofestovu tlaciaren. Tato cinnost je viazana. Mam ukoncenu Strednu umelecko-priemyselnu skolu, ktora sa v mojo poslednom rocniku premenovala na Skolu uzitkoveho vytvarnictva. Maturovala som aj z technologie - kde vo vyuke je zahrnuta aj ofsetova tlac, sietotlac, tlac z vysky a vsetky sposoby tlace. Mam ukonceny odbor Propagacne vytvarnictvo. Podla mna je to velmi pribuzny odbor. Pracovala som aj v tlaciarni cca rok (tato firma uz neexistuje, takze nie je mozne ziskat doklad) a teraz pracujem ako grafik cca 10 rokov.

    Nebude problem ziskat zivnost ako pravnicka osoba na tuto cinnost?

    Polygrafickú výrobu musíš preukázať dokladom o vzdelaní a 3 roky praxe.
    Ale Ti poradím nasledovné :
    1/Tlač novím,časopisov a tlačív
    2/Viazanie a konečná úprava kníh
    3/Vydavteľská činnosť
    4/Reklamná činnosť
    5/Sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
    6/Podnikateľské poradenstvo v oblasti polygrafie .

    Je to trošku postavené na hlavu , určite sa Ti to bude zdať čudné ak to pozrieš je to v celku polygrafická výroba na ktorú musíš mať doklad ukončení vzdelania , ale na takto rozísané predmety živnosti nie .To je moja skúsenosť .

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Katarína STR
    zatiaľ mám napísané :

    ekonomické a účtovné poradenstvo
    ekonomické a účtovné práce
    sprostredkovanie obchodu a služieb
    maloobchod v rozsahu voľných živností
    veľkoobchod v rozsahu voľných živností
    ja som tam dal aj :
    - finančné, ekonomické a účtovné poradenstvo v rozsahu voľných živností
    - sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľných živností
    - podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľných živností
    - analytická a organizačná činnosť v rozsahu voľných činností

    ccontrol je offline (nepripojený) ccontrol

    ccontrol
    Podla mna je najlepsi system "odpisovacky" t.j najdem si nejaku firmu na www.orsr.sk a pouzije tuto formulaciu. Rovnaka cinnost byva zvycaje naformulovana viacerymi sposobmi a pokial sa nejedna o koncesiu, resp. viazanu zivnost, moja skusenost je ze na zivnostenskom zapisu cokolvek, aj ked niekedy na to treba trochu agresie, samozrejme ak sa to nepodari priblblym usmevom a frazou typu ja som tu prvy raz.

    k.i.n.o. je offline (nepripojený) k.i.n.o.

    k.i.n.o.
    Tak aby som upresnil. Na živnosťáku majú presnú "smernicu" - zoznam znení predmetov voľných živností a tento zoznam sa minulý rok menil - zmenilo sa znenie niektorých živností. Takže hocijaké znenie predmetov činnosti si asi nepresadíte, "prinútia" vás dodržať predpísané formulácie. U živnostníkov je to jedno, prinajhoršom vám zmenia - upravia znenie predmetu podnikania a je to. Aj keď som sa už stretol s takými úpravami, ktoré dosť zmenili alebo zúžili pôvodne zamýšľaný predmet podnikania. U obchodných spoločností je to horšie, ak vám zmenia znenie predmetov činnosti, znamená to prerábanie zakladateľskej listiny (spoločenskej zmluvy) - súd by rozdiely neakceptoval a spoločnosť by do OR nezapísal.
    "Odpisovačky" od iných živnostníkov, resp. spoločností sú možno cestou, ale pozor! Odpisujte od spoločností čerstvo založených, pretože ako som písal, minulý rok boli zmeny v niektorých formuláciách.
    Takže najlepší spôsob je predom si odkonzultovať a schváliť presné znenie jednotlivých predmetov činnosti, najlepšie na vašom príslušnom úrade, ktorý vám bude vydávať živnostenské oprávnenie, a až potom "na istotu" vypracovať spoločenskú zmluvu a ostatné veci. A dokonca je to podľa mňa jednouchšie ako pátranie na zrsr.sk alebo orsr.sk, aj keď ako inšpirácia je to fajn. Ja som naposledy zakladal jednu spoločnosť v októbri (či v novembri?) a tento "problém" som vyriešil jedným telefonátom a následne dvomi e-mailami (v tomto storočí už snáď nebudeme behať po úradoch s papierikmi... ).

    enprovia je offline (nepripojený) enprovia

    enprovia
    Chcem sa s Vami podelit o:
    "Z O Z N A M- O D P O R Ú Č A N Ý C H- O Z N A Č E N Í- V O Ľ N Ý C H- Ž I V N O S T Í- A- I C H- B L I Ž Š I E- V Y M E D Z E N I E"

    + link: http://www.civil.gov.sk/p09/p09-05.shtm

    Prajem uspesny Novy Rok 2008
    Naposledy upravil enprovia : 05.01.08 at 11:53 Dôvod: necitatenle-bez formatu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.