Zavrieť

Porady

DPH a štvrťrok

Som platitelom DPH štvrťročne a chcela by som sa opýtať čo robiť v takom prípade ak mi vlastne príde v danom štvrťroku faktúra, ktorá daňovo súvisí s predchádzajúcim štvrťrokom. Teda oneskorene. Treba podať opravné, alebo si ju môžem dať do daného štvrťroka?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Denisa13
    Som platitelom DPH štvrťročne a chcela by som sa opýtať čo robiť v takom prípade ak mi vlastne príde v danom štvrťroku faktúra, ktorá daňovo súvisí s predchádzajúcim štvrťrokom. Teda oneskorene. Treba podať opravné, alebo si ju môžem dať do daného štvrťroka?
    V zmysle paragrafu 51 zákona o DPH su ju môžeš uplatniť v danom štvrťroku, kedy si obdržala faktúru...

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    evina
    V zmysle paragrafu 51 zákona o DPH su ju môžeš uplatniť v danom štvrťroku, kedy si obdržala faktúru...
    Ale môže sa rozhodnúť aj pre dodatočné daňové priznanie...vsak ???

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dracica
    Ale môže sa rozhodnúť aj pre dodatočné daňové priznanie...vsak ???
    A načo by to robil?

    A v prípade, že nemal faktúru do podania daňového priznania , tak ani nie...:

    ...ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), ...

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    evina
    A načo by to robil?
    ja som chcela povedať, že je aj taká možnosť v zákone o DPH a to, ktorý spôsob využije je na rozhodnutí daňovníka...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dracica
    ja som chcela povedať, že je aj taká možnosť v zákone o DPH a to, ktorý spôsob využije je na rozhodnutí daňovníka...
    Taká možnosť, priradiť ju k jednému alebo druhému zdaňovaciemu obdobiu je len v tom prípade, ak máme do podania DP doklad - ale tu nejde o dodatočné priznanie, ale rozhodnutie daňovníka do ktorého obdobia doklad zaradí. Ak nemáme zaradíme ho do obdobia, v ktorom ho obdržíme...

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    neviem, nejako sa to bije
    "priradiť ju k jednému alebo druhému zdaňovaciemu obdobiu je len v tom prípade, ak máme do podania DP doklad, ak nemáme zaradíme ho do obdobia, v ktorom ho obdržíme..."

    "ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), ..."

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    dracica
    neviem, nejako sa to bije
    "priradiť ju k jednému alebo druhému zdaňovaciemu obdobiu je len v tom prípade, ak máme do podania DP doklad, ak nemáme zaradíme ho do obdobia, v ktorom ho obdržíme..."

    "ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dosta
    ne doklad
    podľa odseku 1 písm. a), ..."
    Mne to úplne súhlasí. V úvodzovkách je citácia zo zákona. a znamená, že ak nemám do podania DP doklad, tak zaradím doklad na odpočet DPH v nasledujúcom období, resp. kedy som dostal.

    Prvý odstavec sa týka prípadu ak mám o podania doklad, vtedy sa rozhodnem do ktorého obdobia ho zaradím...

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    dracica
    neviem, nejako sa to bije
    "priradiť ju k jednému alebo druhému zdaňovaciemu obdobiu je len v tom prípade, ak máme do podania DP doklad, ak nemáme zaradíme ho do obdobia, v ktorom ho obdržíme..."

    "ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad podľa odseku 1 písm. a), ..."
    dobreeeeeee to jeeeeeeeeeee ano ved aj ja to takto robim jasne Evicka mate pravdu

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    A takto je to v celku:

    2/ Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) vzniklo,v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane má doklad /tu sa rozhodne do ktorého obdobia ho zaradí/podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad / tu sa nemôže rozhodnúť dať ho do predchádzajúceho obdobia a ani podať dodatočné/podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    dracica
    dobreeeeeee to jeeeeeeeeeee ano ved aj ja to takto robim jasne Evicka mate pravdu
    neako zle som si to preložila prepačte idem už asi spať

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    evina
    A takto je to v celku:

    2/ Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. a), c) alebo d) vzniklo,v zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, alebo v prvom zdaňovacom období nasledujúcom po zdaňovacom období, v ktorom právo na odpočítanie dane vzniklo, ak do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom právo na odpočítanie dane má doklad /tu sa rozhodne do ktorého obdobia ho zaradí/podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d); ak platiteľ do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania nemá doklad podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d), vykoná odpočítanie dane v tom zdaňovacom období, v ktorom dostane doklad / tu sa nemôže rozhodnúť daž do do predchádzajúceho obdobia a ani podať dodatočné/podľa odseku 1 písm. a), c) alebo d). Platiteľ vykoná odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. b) v zdaňovacom období, v ktorom daň uviedol v záznamoch podľa § 70.
    suhlasim, ja som strasne tvrdohlava, musite ma presviedčať veľmi dlho co uz so mnou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.