Zavrieť

Porady

Milionárska daň

Poraďte, prosím, úplnému laikovi s nasledovným problémom:
Moja hrubá mzda prekročila v roku 2006 milión korún. Som zamestnaná len u jedného zamestnávateľa, slobodná, bezdetná. Teda u svojho zamestnávateľa uplatňujem odpočitateľnú položku len na seba.
Dochádza k rozdielnemu zdaňovaniu v prípade, že je moja hrubá mzda za rok menej prípadne viac ako milión korún ? Aké legálne opatrenia môžem urobiť, aby som sa vyhla tzv. milionárskej dani ? Predpokladám, že za rok 2006 to už bude neovplyvniteľné, ale rada by som sa rovnakému problému vyhla v roku 2007.
Ďakujem vopred každému, kto sa mi to pokúsi vysvetliť a poradiť mi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dracica je offline (nepripojený) dracica

    dracica
    hmm takúto otazku som sem zadala tiež predtýždňom, za rok 2006 to este neplatí a čo bude o rok to nikto netuší

    Lub je offline (nepripojený) Lub

    Lub
    Za rok 2006 milionárska daň sa neuplatňuje, a v roku 2007 to budeš zdaňovať až v ročnom zúčtovaní, čiže ju odvedieš až v roku 2008, asi legálne sa jej nevyhneš, keď si zamestnaná.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.