Zavrieť

Porady

Ktorý účtovnícky program ?

ekonomka
Pekný podvečer prajem a prosím o názory na účtovnícke programy. Stojím pred vážnym rýchlym rozhodnutím a neviem si rady. Aký program si vybrať na vedenie účtovníctva? Ktorý je dobrý ???
Usporiadat
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Skús pohľadať, lebo sa to tu už rozoberalo niekoľkokrát.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Pozri si : http://www.porada.sk/showthread.php?t=5736
0 0
Myro Myro

Myro je offline (nepripojený) Myro

Zdravim Vas

ja by som tiez potreboval poradit ktory soft na uctovnictvo. Vzdy ked stretnem niekoho znaleho tak mi poradi kazdy nieco ine a uz mam toho tak povediac dost. chcel by som nieco jednoduche a prehladne. nemam zatial skusenosti s viacerymi, a tahat demoverzie cezt GPRs nieje nic moc, takze ak mozete prosim poradte nieco.

Dakujem
0 0
Eva Farkasová Eva Farkasová

Eva Farkasová je offline (nepripojený) Eva Farkasová

Rozvedená, matka dvoch detí
Valika už si si isto vybrala program na účtovníctvo. Neviem pre akú firmu robíš, je rozdiel či robíš pre firmu, rozpočtovú organizáciu alebo príspevkovú. My sme príspevková aj s podnikateľskou činnosťou /aj plátci DPH/, máme IVES, Košice. Na tieto veci je jednoduchý a dobrý, predtým sme mali DATALOCK - bola som s ním veľmi spokojná, ale nespĺňal nám v tom čase nejaké kritériá na výkazy pre DÚ, tak sme si dali IVES. V dnešnej dobe je už aj DATALOCK vymakanejší, tak záleží len na Tebe. Ostatné programy nepoznám.
0 0
vcielka vcielka

vcielka je offline (nepripojený) vcielka

Myro
Zdravim Vas

ja by som tiez potreboval poradit ktory soft na uctovnictvo. Vzdy ked stretnem niekoho znaleho tak mi poradi kazdy nieco ine a uz mam toho tak povediac dost. chcel by som nieco jednoduche a prehladne. nemam zatial skusenosti s viacerymi, a tahat demoverzie cezt GPRs nieje nic moc, takze ak mozete prosim poradte nieco.

Dakujem
Ak sa jedná o jednoduché účtovníctvo a podvojné účtovníctvo skús Sofcom, Liptovský Mikuláš www.sofcom.sk, je tiež dobrý!!!!!!! Podobný softipu

zdraví včielka
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Tak tento soft určite nie! Nie je variabilný, nemôžeš si dať zostavy, aké potrebuješ, opravy úhrad, rozhodne som trvala na zmene softu vo firme, ktorú som prebrala, na všetky moje otázky mali odpoveď - to sa nedá! Tak teda do čerta aj s takým softom!
A najmä nie mzdy! Máme ho vo firme, nie je možné na ňom robiť ročné zúčtovanie dane, keď som sa informovala v LM telefonicky, povedali mi, že na budúci rok to budú mať hotové!!!! Robili sme to ručne, teraz som objednala MRP DOS a idem všetky mzdy za tento rok opäť nahadzovať do nového softu, a to pre 27 zamestnancov, keď počítam vstupy, výstupy!
Naposledy upravil ondrejvla : 03.05.05 at 18:56 Dôvod: Doplnenie
0 0
Rooibos Rooibos

Rooibos je offline (nepripojený) Rooibos

Valika
Pekný podvečer prajem a prosím o názory na účtovnícke programy. Stojím pred vážnym rýchlym rozhodnutím a neviem si rady. Aký program si vybrať na vedenie účtovníctva? Ktorý je dobrý ???
Valika, a co tak POHODA v pohode? www.stormware.sk
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Asi ma pravdu Ondrejvla. Mam pocit, že všade kde je označenie "soft" tak to pochádza zo Softipu. Je veľa firiem, ktoré sa snažili ich program okopirovať. Žiaľ istá firma to urobila taktiež - išlo o reštauračný program - a záver bol ten, že mi na príjemku spočitavalo jablka s hruškami.
Dnes je na trhu veľa programov s ktorých si možeš vybrať. Hlavne aby si mala vystupné tlačové zostavy totožné s inštituciami napr. súvaha,výsledovka, soc.poisť.,zdr.poisť. ak ste vačšia firma aby si mohla posielať výkazy cez internet ...
A čo sa týka učtovníctva ak by si nahodou urobila chybu aby si si vedela ju jednoducho vyhľadať ....
Ťažko povedať ktorý je najlepší resp. najjednoduchší. Preto Ti neporadím ani ten, ktorý užívam ja. Mne napr. nevyhovuje MRP. Zdá sa mi moc zbytočne zložitý.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Preto navrhujem, skús si stiahnuť demo softy, je ich tu habadej, a pokús sa z nich vytriediť. Ja osobne nikdy nepoužívam súvahu a výkaz ziskov zo softu, radšej si ich robím sama. To už nie je zážitok, keď mi to robí soft, nikdy si tak nevychutnám uzávierku, alebo hoci len priebežné výkazy. Alebo skús v tom, v ktorom si robila predtým. Ja som začínala od účtovacích strojov -ešte vtedy Ascota, kým neboli PC, cez viaceré softy, keď už boli PC a teraz som spokojná s MRP. Mám tam variabilné a voliteľné zostavy, mne vyhovuje. Až na ich manuály, ktoré vôbec neobnovujú, a moja mladá kolegyňa chce ku všetkému manuál. Ozaj, aj tu na porade vidím občas Manual - pozdravujem ťa!
Vlasta
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ondrejvla ak som myslela MRP tak "sklad" učtovnictvo by bolo v pohode.
Asi to chce ozaj vidieť viac demo verzii.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
A vieš, že mne sa aj sklad páči? Má dosť medzier, napríklad nemožno pozrieť pohyby jednej línii, a dosť iných problémov, ale ja som spokojná, že si všetko z fakúry účtujem hneď do skladu a opačne. Dokonca som robila firmu - stavba lodí! - kde boli inventúry skladu na 180 stranách!! - od maličkých skrutiek, cez posteľné prádlo až po stožiare a motory, nebol žiaden problém pri vysúhlasovaní. Proste, ja som bola nadmieru spokojná. To by som ti nepriala účtovať sklady, účtovníctvo alebo mzdy v Multieku!
Ale máš pravdu, čo sa na človeka nalepí, je mu to príjemné, to si aj oblečie.
0 0
vcielka vcielka

vcielka je offline (nepripojený) vcielka

ondrejvla
Tak tento soft určite nie! Nie je variabilný, nemôžeš si dať zostavy, aké potrebuješ, opravy úhrad, rozhodne som trvala na zmene softu vo firme, ktorú som prebrala, na všetky moje otázky mali odpoveď - to sa nedá! Tak teda do čerta aj s takým softom!
A najmä nie mzdy! Máme ho vo firme, nie je možné na ňom robiť ročné zúčtovanie dane, keď som sa informovala v LM telefonicky, povedali mi, že na budúci rok to budú mať hotové!!!! Robili sme to ručne, teraz som objednala MRP DOS a idem všetky mzdy za tento rok opäť nahadzovať do nového softu, a to pre 27 zamestnancov, keď počítam vstupy, výstupy!
Už to majú opravené a dá sa robiť aj ročné zúčtovanie!!! a čo sa týka úpravy úhrad faktúr, tak to není také, zle pretože to ide!!
Naposledy upravil vcielka : 04.05.05 at 13:54
0 0
vcielka vcielka

vcielka je offline (nepripojený) vcielka

Ani jeden program nepracuje na 100%, pretože každý má plusy a mínusy!!!!!!!!
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Rozhodujem sa medzi programom vo verzii DOS a Windows. Môže mi niekto poradiť čo je lepšie? Ja som zohnala program vo Windowse a firme bol odporúčaný program v DOSe
Už som robila JU v DOS a PU vo Windowse. DOS je jednoduchší, ale zdá sa mi, že mi spomaľuje počítač. Máte ešte nejaké plusy a mínusy.
0 0
Rooibos Rooibos

Rooibos je offline (nepripojený) Rooibos

alex1
Rozhodujem sa medzi programom vo verzii DOS a Windows. Môže mi niekto poradiť čo je lepšie?
Ako uzivatel ekonomickych SWF si myslim, ze tym ze sme dnes v dobe elektronickej komunikacie, sme uz uplne niekde inde ako ked sa pouzivali ekonomicke programy pod DOSom. Z praxe usudzujem ze DOS aplikacie stracaju na svojej prakticnosti. vhodnosti, niekedy nesplnaju externe poziadavky a napojenie sa na ine systemy je uz asi castokrat nemozne. Vela stastia pri vybere toho spravneho SWF praje Rooibos
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

alex1
Rozhodujem sa medzi programom vo verzii DOS a Windows. Môže mi niekto poradiť čo je lepšie? Ja som zohnala program vo Windowse a firme bol odporúčaný program v DOSe
Už som robila JU v DOS a PU vo Windowse. DOS je jednoduchší, ale zdá sa mi, že mi spomaľuje počítač. Máte ešte nejaké plusy a mínusy.
Ja by som určite volila program pracujúci pod Windows. Väčšinou sa tým DOSovským už menej venujú aj tvorcovia a prestávajú ich upgradovať. Mne osobne sa aj viac páčia Windowsácke čo sa týka obsluhy...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som tiež radšej za SW pod Windowsom, nakoľko je to budúcnosť, DOS sa už nevyužíva. Viac sa programátori venujú aplikáciami pod Windowsom.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Datalock ,alebo Kros.My sme spokojní.Dan
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
alex1
Rozhodujem sa medzi programom vo verzii DOS a Windows. Môže mi niekto poradiť čo je lepšie? Ja som zohnala program vo Windowse a firme bol odporúčaný program v DOSe
Už som robila JU v DOS a PU vo Windowse. DOS je jednoduchší, ale zdá sa mi, že mi spomaľuje počítač. Máte ešte nejaké plusy a mínusy.
k mínusom patrí aj to, že tlač výstupov y DOS už nepodporujú nové tlačiarne. Trba kupovať tak, že predajcovi poviete, že chcet tlačiť ay y DOSu, alebo programátor urobí úpravu v programe pre tlačové výstupy. V oboch sa to predražuje. No a samoyrejme spomaľuje PC a samoyrejme súhlasím so všetkými skôr uvedenými mínusmi.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dan
Datalock ,alebo Kros.My sme spokojní.Dan
Datalock je drahší a to podstatne, komplikovanejší.
Kros je perfektný, ale nedáva pohodlné výstupz exceli.
Najlepšia a najjednuchšia je MONETA.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať