Zavrieť

Porady

Danove priznanie

Chcem sa spýtať, čo ide do danoveho priznania k DPH:

Ak mi napr. Slovak TElecom pošle faktúru za telek. služby, ktorá je vyčíslená aj s DPH, ale ja si DPH neuplatňujem (z toho dôvodu, že sa jedná o telef.linku, ktorá je na FO-nepodnikateľa).
Má sa suma tejto faktúry objaviť v DP ako: bez možnosti odpočítania dane, alebo tam nebude figurovať vôbec.

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem

    a čo v tom prípade, ak ide o Faktúru od poisťovne (poistka za auto). Poisť. služby sú oslobodené od DPH, takže to tam nebude tiež. je to tak?

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem

    a ešte mi prosím niekto poraďte, že kedy vypĺňam: Súhrnný výkaz DPH a čo uvádzam na druhej strane.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    ajacik
    dakujem

    a ešte mi prosím niekto poraďte, že kedy vypĺňam: Súhrnný výkaz DPH a čo uvádzam na druhej strane.
    podľa mojho SW je to štvrťročne - dúfam je to dobre?!, a uvádzač kód krajiny kam si dodal tovar + identifikačné čislo partnera ako je u nás SK 010101010 a úrn sumy za všetky faktúry po jednotlivých odberateľoch.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    takže ak som štvrťročný platca DPH, tak oba doklady podávam naraz a na druhú stranu rozpíšem jednotlivých odberateľov aj so sumami.
    je to tak?

    Danovnik je offline (nepripojený) Danovnik

    Danovnik
    Áno.

    § 80 zákona o DPH:
    Platiteľ, ktorý dodal tovar oslobodený od dane (§ 43) z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, alebo dodal tovar podľa § 8 ods. 4, je povinný podať súhrnný výkaz za obdobie kalendárneho štvrťroka do 25 dní po skončení kalendárneho štvrťroka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.