Zavrieť

Porady

Stravne

Prosim poradit, ci sa upravuje zaklad dane pri nespotrebovanych strav. sekoch /dejeuner/ v roku 2006 učtujem JU.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    ja stravné šeky LeChequeDeujner posudzujem ako ceniny
    zvyšné mi vystupujú vo výkaze majetku a záväzkov

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ak sú nespotrebované stravné lístky (šeky) účtované do VOZD, tak je povinnosť o ne upraviť základ dane a bude sa o nich účtovať ako o uzavier.operáciu cez ID.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    renča1
    Ak sú nespotrebované stravné lístky (šeky) účtované do VOZD, tak je povinnosť o ne upraviť základ dane a bude sa o nich účtovať ako o uzavier.operáciu cez ID.
    ja to takto robím podľa jednej knihy o jednoduchom účtovníctve. Keď som začínala, Porada nebola
    dobre, upravím základ dane. Čo potom s nimi v roku 2007? Ako si ich dám do VOZD? Ide stále O JÚ.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Stravné lístky vstupujú do základu dane, až pri ich spotrebe. Napísala si , že ich posudzuješ, ako ceniny. To je správne, ale ja zasa neviem ako si účtovala strav.lístky, kedy si ich zahrňovala do základu dane...?

    Moja odpoveď v príspečku č.3 patrila zadávateľovi otázky.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    renča1
    Stravné lístky vstupujú do základu dane, až pri ich spotrebe. Napísala si , že ich posudzuješ, ako ceniny. To je správne, ale ja zasa neviem ako si účtovala strav.lístky, kedy si ich zahrňovala do základu dane...?

    Moja odpoveď v príspečku č.3 patrila zadávateľovi otázky.
    no ale keby si mi pomohla zorientovať sa.
    55% sumy z došlej faktúry za stravné lístky som dala do VOZD, ostatné ako VNZD

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ja som pri kúpe účtovala úhradu ako výdavok neovpl.základ dane. Zaevidovala do knihy cenín. Na konci roka som použila od Andreja_rv tabuľku a podoplňala som koľko dní szčo marodoval, koľko dní absolvoval služobnú cestu , nákup lístkov v nomin.hodnote, počet kusov.....Na konci ti tabuľka sama vypočíta koľko má szčo za celý rok nárok si uplatniť do VOZD (55%) a koľko do VNZD (45%). Potom jednym zápisom cez ID preúčtuješ do peňaž.denníka a aj z knihy cenin. Ak ti nejaké lístky zostali, tak ich budeš evidovať v knihe cenín až do ich spotreby.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    renča1
    Pokiaľ nebudeš niečo vedieť, tak sa pýtaj. A tu je tá tabuľka v pripnutom linku:
    http://www.porada.sk/t38563-stravne-...uetovanie.html
    ďakujem za info, chvíľu som vyhľadávala v porade niečo o účtovaní stravných lístkov
    mne ide viac menej o účtovanie v JÚ pre zamestnanca
    môj SZČO má uzavretú zmluvu o stravovaní, nosia mu obedy z jednej firmy, platí spätne za skutočne odobraté obedy - takže aspoň s týmto je to jednoduchšie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.