Zavrieť

Porady

Návšteva lekára

dobry den
prosím Vás chcela by som sa informovat o návšteve lekára. Ak majú pracovníci pružny pracovný čas, čiže majú príchod od 7.00 - 8.00 a odchod z pracoviska 15.00-16.00. A idu k lekárovi od 7.00 ako sa im to počíta to využitia pracovného času. AK sú u lekára celý deň koľko z pracovného času sa im počíta do návštevy lekára? Nakoľko máme v zamestnaní pracovníkov, ktorí majú pružné pracovné dni nevieme ako im to máme počítať, keď sú celý deň u lekára
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    Ak sú celý deň u lekára, má sa im počítať pracovný čas, ktorý mali v ten deň odrobiť. Ak je to 8 hodín, tak 8 hodín. Ak 7,5, tak 7,5 a pod...

    fipina je offline (nepripojený) fipina

    fipina
    Ja by som im započítala toľko hodín, koľko im v daný deň chýba do počtu 7,5. Prípadne by som brala do úvahy ich odchod z práce - ak odídu o 15.00 (počítať od 07.00, ak odídu o 16.00, počítať od 08.00)
    Podľa toho,čo píšeš, máte 37,5 hod. týždeň, teda za celý deň by som rátala 7,5 hod.
    práveže neviem s istotou.. Zákonník prace hovorí ze pri pružnom pracovnom čase sa počíta len základný čas, ktorý musí byť pracovník na pracovisku..

    Pivuľa je offline (nepripojený) Pivuľa

    Pivuľa
    presne tak ľubica, počíta sa čas od 8.00 d 15.00, teda ten základný, za tieto hodiny bude mať vyplatenú aj náhradu mzdy (ak neprekročil 7 dní v kalendárnom roku), ostatný čas si bude musieť nadrobiť, aby mal odpracovaný mesačný fond

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.