Zavrieť

Porady

príjem zo živnosti+príjem na PZ vo Švajčiarsku

Ahojte všetci, môj brat je živnostník,má jedného zamestnanca, ktorý mu vedie účtovníctvo, poštu atď.
Keď že v roku 2006 nemal možnosť nájsť si prácu, zamestnal sa vo švajčiarsku na pracovnú zmluvu. Tam za neho zamestnávateľ platí všetky odvody a samozrejme aj daň. Brat nemohol ukončiť svoju živnosť, lebo zamestnanca má cez dotáciu z ESF(úradu práce), a musí ho zamestnávať 2 roky.
Moja otázka znie, ako má podať daňové priznanie,( na slovensku platil účty za telefón, odvody do SP a ZP za seba a za zamestnanca, vyplácal mzdu.
Príjmy mal iba prvý polrok a to dotáciu z ÚP.)ako SZČO s prac. zmluvou aj živnosťou? Musí si príjem zdaniť aj na slovensku v korunách, keď ten už zdanený je vo Švajčiarsku vo švaj. frankoch? Prosím poraďte mi niekto.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Bude si podávať DP typu "B", v ktorom uvedie aj príjmy zo SZČO a na základe potvrdenia aj príjmy zo Švajčiarska.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Hľadala si v témach? Bola by si našla [SEARCH]zahraničné príjmy[/SEARCH]. Je tu toho neskutočné množstvo.
    So Švajčiarskou konfederáciou sa podľa čl.23 používa metóda započítania dane. Viď príloha.

    príjem zo živnosti+príjem na PZ vo Švajčiarsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.