Zavrieť

Porady

Lízing - doba lízingu

Prosím o radu v nasledovnom:
V 12/2006 sme prevzali auto na lízing a zároveň sme zaplatili aj navýšenú splátku. V splátkovom kalendári nám začínajú riadne splátky 5.1.2007.
Doteraz čo som mala lízingy aj v príkladoch z literatúry som sa stretla s tým, že prevzatie majetku, prvá navýšená splátka a prvá riadna splátka boli uhradené v jednom mesiaci. V takom prípade som nemala problém s odpisovaním, lebo som začala odpisovať v mesiaci prevzatia a odpisujem rovnomerne počas trvania lízingu.
Lenže teraz je aj v lízingovej zmluve napísané, že splátkové obdobie lízingu sa začína prvým dňom mesiaca nasledujúceho poprevzatí majetku a zároveň sa vtedy začína aj doba lízingového vzťahu.
Ja by som mala v 12/2006 zaradiť majetok a podľa §26 ods.9 ho aj začať odpisovať lenže potom nedodržím podmienku rovnomer. odpisovania počas doby prenájmu lebo ho odpíšem o mesiac skôr. Musím začať odpisovať hneď po zaradení do majetku? alebo sa môžem prispôsobiť zneniu zmluvy.
Ďakujem a ostávam s pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jks je offline (nepripojený) jks

    jks
    ešte doplním, že ide o zmluvu z CAC LEASING možno to nejako zle chápem, ale ak máte niekto od nich zmluvu skúste mi poradiť.
    Ďakujem

    Vero2 je offline (nepripojený) Vero2

    Vero2
    ja mám podobný problém a neviem čo mám robiť. V roku 2006 vo februári kúpil zamestnávateľ auto na lízing. mesačne platí lízing a čo ďalej v tomto roku? Ako to vlastne je s lízingom a kam sa účtuje. Platí cestnú daň a všetky phm mu účtujem do prev. réžie.nič neprepočítavam je to vôbec dobre? ďakujem za pomoc.

    jks je offline (nepripojený) jks

    jks
    Vero,
    predpokladám správne, že účtuješ v JU? Aké je to auto osobné alebo úžitkové? Ste platcami DPH? Ak máš čas skús si ešte vyhľadať aj iné príspevky na lízing je ich tu strašne veľa určite Ti pomôžu.

    Lízing - doba lízingu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.