Zavrieť

Porady

dohoda o vyrovnaní - účtovanie ešte raz!!

Ja už som zúfalá, tak to dávam ešte raz!!! Naozaj mi nevie nikto poradiť??

V roku 2003 boli najaké fa za opravy (prípadne fa za dielo), napr. na Sk 2 500 000,-- V roku 2003 naša firma faktúru vrátila, čiže v účtovníctve ju vôbec nemám. Oni si ju však v účtovnícetve nechali (dodávateľ)

Dodávateľská firma začala súdne ťahanice a v roku 2006 sa dohodli, že im zaplatíme napr. Sk 900 000,--

Ako to mám zaúčtovať???? Budem to mať ako pripočítateľnú položku v roku 2006? (podľa mňa áno)

Bude to nejaká 548 al. 511 al. 518 a následne prip. položka alebo 428 a pripoč. položka alebo čoo??

čo sa týka dokladov nemám nič len dohodu o vyrovnaní.

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
K
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Dosť dobre nerozumiem tvojmu zadaniu. Prečo ste v r. 2003 vrátili fa, to sa v tomto roku nič neuskutočnilo? Popíš bližšie o čo ide?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Dohoda o vyrovnani a ziadne ine doklady .... je to vydavok, ktory je pripocitatelnou polozkou. Ide o vyznamnu sumu /ak nie, tak povedz/, preto uctujes na 428.

    Katarina5555 je offline (nepripojený) Katarina5555

    Katarina5555
    V roku 2003 si dodávateľ vyúčtoval služby, s ktorými náš riaditeľ nesúhlasil, a preto sa niektoré faktúry vrátili dodávateľovi späť.

    Je to dosť významná položka. Teda ak som správne pochopila, účtovať sa to bude cez 428 a zároveň to bude pripočítateľná položka?

    Vďaka

    dohoda o vyrovnaní - účtovanie ešte raz!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.