Zavrieť

Porady

prij.preddavky od neznamej osoby

ahojte ako by ste rozpustali prijate preddavky keby ste ich nevedeli priradit ani na zaklade uhrady a neviete sa dopatrat k danej osobe...my to rozpustame na 648 ale aky casovy limit je potrebny na to rozpustenie...mozme aj po dvoch rokoch alebo musime v danom roku prijatia. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie je upravene v zakone, ale dva roky je malo, najma pri vyznamnejsej sume. Nespravnu uhradu si platitel vyziada cez banku, takze bz som pockala tri roky - a potom pripadne uplatnila namietku premlcania. Lenze to by ste mali aj banke avizovat, aby ste vedeli preukazat, ze ste sa pokusili vypatrat neznamu platbu.
    Uctovanie na 648 neodporucam - nejde o vasu prevadzkovu cinnost.

    lussika je offline (nepripojený) lussika

    lussika
    no ved mi najskor oslovime banku postu podla toho odkial to pride pokial ale oni nam nedaju udaje a nechcu uskutocnit spiatocnu uhradu tak cakame ci sa niekto ozve...takze odporucate cakat tri roky...ja som tiez uvazoval nad premlcanim aby na druhej strane nedoslo k problemu...no a potom teda na 688

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Platby, ktore mi nepatria, by by som vratila. Ak prisli cez banku, je tam predsa cislo uctu z ktoreho prisli /nemusim vediet meno alebo firmu/, neviem ako to funguje teraz cez postu, ale kedysi posielali k uhrade kopiu postovych poukazok, takze viem komu mam vratit. S identifikaciou cez banku su skutocne problemy, mne sa tiez podarilo poslat uhradu na ine - velmi podobne cislo uctu/pozor pri predcisliach/ a trvalo dost dlho, kym som peniaze dostala spat.

    --------
    Veronika
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ale ja uz riesim to ze skratka nie mozne zistit platitela napr. to vlozi v hotovosti atd...skratka ja riesim dany stav ze to tam mam x rokov a potrebujem to uz nejak riesit...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ak to bolo vlozene na ucet v banke, tam naozaj nevypatras odosielatela. Premlcacie doby neovladam, ak su to stare zalezitosti, zuctovala by som to do mimoriadnych vynosov.

    -----------
    Veronika
    človiečik Vladimír Ozimý
    no ale napr. firma si povie ze to tam nechce mat kvoli prehladnosti da sa to upravit internou smernicou kde si zada do akeho casu odpise taketo neidentifikovatelne uhrady napr. do 2 rokov atd

    prij.preddavky od neznamej osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.