Zavrieť

Porady

príjmy §8 1a)

Ahojte. Akú evidenciu mám robiť, keď manžel ma príležitostný príjem z poľnohospodárskej činnosti a chce si uplatniť skutočné výdavky?Rozhodujem sa, či uplatniť paušálne 25% alebo skutočné, ale neviem akú evidenciu pre tých skutočných výdavkoch.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    človiečik Vladimír Ozimý
    no aku evidenciu evidujete si prijem a vydavok...nejde o uctovnictvo mate napisane v paragrafe 8 ods 2 ze danovy zaklad je rozdiel medzi prijmami a skutocne preukazatelnymi vydavkami...takze treba si tie vydavky odlozit.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ADRIANA33
    Ahojte. Akú evidenciu mám robiť, keď manžel ma príležitostný príjem z poľnohospodárskej činnosti a chce si uplatniť skutočné výdavky?Rozhodujem sa, či uplatniť paušálne 25% alebo skutočné, ale neviem akú evidenciu pre tých skutočných výdavkoch.

    nie 25%, ale už od 1.1.06 je 40% paušál.
    Naposledy upravil renča1 : 05.02.07 at 04:41

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Antonia Jendrišáková
    a neostalo tam 25% ?
    V § 8 ods.9 sa nič nemenilo, stále je možné uplatniť výdavky vo výške 25 %.

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Johanka
    V § 8 ods.9 sa nič nemenilo, stále je možné uplatniť výdavky vo výške 25 %.
    Týka sa to aj vráteného preplatku z RZ ZP pre SZČO?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Anja111
    Týka sa to aj vráteného preplatku z RZ ZP pre SZČO?
    Preplatok z RZZP je príjmom podľa par. 8 ods. 1 písm. k - tieto príjmy sa neznižujú o výdavky podľa par. 8 ods. 3 písm. c.

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Anja, /ale potrebuje to Adriana /
    § 8
    (9) Ak daňovník pri príjmoch z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva [odsek 1 písm. a)] neuplatní výdavky preukázateľne vynaložené na dosiahnutie príjmu, môže uplatniť výdavky vo výške 25 % z týchto príjmov.
    Naposledy upravil Muška : 04.02.07 at 17:19

    ADRIANA33 je offline (nepripojený) ADRIANA33

    ADRIANA33
    Muška
    Anja, /ale potrebuje to Adriana /
    § 8
    (9) Ak daňovník pri príjmoch z príležitostnej poľnohospodárskej výroby, lesného a vodného hospodárstva [odsek 1 písm. a)] neuplatní výdavky preukázateľne vynaložené na dosiahnutie príjmu, môže uplatniť výdavky vo výške 25 % z týchto príjmov.
    Díky Muška aj Vladimir Ozimý - za tú evidenciu, myslela som si to, ale som sa chcela ubezpečiť a 25% paušálnych mi bolo jasné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.