Zavrieť

Porady

Užitočná hmotnosť - zadadenie do HIM

Mám problém zaradiť Forda tranzit - podľa TP nákladný automobil do odpisovej skupiny. Môj problém spočíva v tom, že zaradenie závisí od výšky užitočného zaťaženia. Ja však nie som technický typ a takýto výraz v TP nie je. Uvádza sa tu prevádzková hmotnosť, najväčšie prípustná celková hmotnosť, najväčšia prípustná hmotnosť jazdnej súpravy. Som z nich jeleň. Ktorá z nich je užitočné zaťaženie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    "užitočné zaťaženie": maximálna hmotnosť tovaru deklarovaná príslušným úradom štátu, v ktorom je vozidlo evidované, ako prípustná.

    Keď je cestným nákladným vozidlom prívesová súprava tvorená nákladným automobilom a prívesom, užitočným zaťažením súpravy je súčet užitočných zaťažení nákladného automobilu a prívesu,

    - "maximálne prípustná hmotnosť": celková hmotnosť vozidla (alebo jazdnej súpravy) keď stojí a je pripravené na jazdu a hmotnosť nákladu deklarovaná príslušným orgánom štátu, v ktorom je vozidlo evidované, ako prípustná
    Monika Kováčová
    1. odpisová skupina:
    29 34.10.4 Motorové vozidlá pre
    nákladnú dopravu
    s užitočným zaťažením
    nad 1, 5 t
    Monika Kováčová
    A máme aj : 1. odpisová skupina
    1 27 34.10.2 Ostatné automobily (vrátane
    dodávkových do užitočného
    zaťaženia 1, 5 t)

    Takže tak či tak je to 1.

    Užitočná hmotnosť - zadadenie do HIM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.