Zavrieť

Porady

SZČO a PN

vie mi niekto poradiť?
SZCO bola v januári a februári minulého roka PN. za toto obdobie jej boli vyplatené dávky v určitej sume. čo s tým? dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    MatusPTO
    vie mi niekto poradiť?
    SZCO bola v januári a februári minulého roka PN. za toto obdobie jej boli vyplatené dávky v určitej sume. čo s tým? dakujem
    Je to príjem NOZD.

    Julča je offline (nepripojený) Julča

    Julča
    Počas doby PN sa nemusia platiť odvody. Ak SZČO platila odvody v plnej výške, nech si podá žiadosť o vrátenie príspevku z dôvodu preplatku na sociálnej poisťovni.

    MatusPTO je offline (nepripojený) MatusPTO

    MatusPTO
    SZCO počas PN platila odvody, ktoré jej následne na základe žiadosti vrátili. ako to zaúčtovať v penaznom denníku?
    dík

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    kedže moja otazka spada pod tuto temu, tak ju pridam...

    mam SZCO, ktory bol PN cca 3 mesiace... vykonava taku cinnost, ktoru moze robit aj doma (kludne aj v posteli ) Presnejsie vyucuje cudzie jazyky a robi preklady. Aby neprisiel o tuto pracu, tak ucit chodila dcera ale prekladal sam doma. Za toto vystavil faktury v obdobi PN-ky... teraz neviem co s tym, ci to moze tak byt, pripadne ako doriesit vyplatene peniaze dcere, ktora mu s tym pomohla....

    dakujem

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Andrea: Pokojne môže pracovať v posteli, ak mu to lekár vyslovene nezakázal. Pokojne môže fakturovať za obdobie PN, nemocenské mu kvôli tomu nezoberú.

    dvd je offline (nepripojený) dvd

    dvd
    existuje formular "Žiadost o vratenie poistného(odvodov)" do Sociálnej poistovne zaplatenych pocas trvania PN u SZČO? mozete niekto poskytnut vzor? dakujeme vopred
    Naposledy upravil dvd : 15.03.07 at 08:18

    dvd je offline (nepripojený) dvd

    dvd
    SZČO mala na odvody do SP trvalý príkaz v banke, potrebuje zažiadat o vrátenie zaplatených odvodov za obdobie ked bola PN (bolo to 2,5 mesiaca) - nema niekto prakticku skusenost s týmto?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Musí požiadať, ja som napísala žiadosť, že žiadam o vrátenie poistného za obdobie to a to z dôvodu PN.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.