Zavrieť

Porady

daňové priznanie - SZČO

Dobrý deň.
Od 1.1.2006 som bola evidovaná na ÚP a poberala som dávku v nezamestnanosti. Od 15.6.2006 som SZČO. Na živnosť som v roku 2006 zarobila za 6 mesiacov 138 000,- Sk. Uplatňujem si paušálne výdavky.<o:p></o:p>
1. Uvádzajú sa niekde v daňovom priznaní FO typu B vyplatené dávky v nezamestnanosti a je potrebné priložiť k priznaniu potvrdenie o ich vyplatení?<o:p></o:p>
2. Ak som bola dobrovoľne nemocensky poistená, môžem si uplatniť aj tieto zaplatené odvody do SP alebo len odvody zaplatené do ZP?<o:p></o:p>
3. Môžem si uplatniť len odvody zaplatené v mesiacoch júl/06 - december/06 (odvody za júnú06 - november/06) alebo aj odvod zaplatený v januáry/06 (odvod za december/06)?<o:p></o:p>
4. Ak dňom 30.6.2007 preruším živnosť napr. na 10 rokov, nebudem musieť od 1.7.2007 platiť povinne odvody do SP a ZP? Mám dokladovať SP a ZP výpis z daňového priznania?<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem príjemný deň.<o:p></o:p>
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    hana.m.
    Dobrý deň.fficeffice" /><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com<o:p></o:p>
    Od 1.1.2006 som bola evidovaná na ÚP a poberala som dávku v nezamestnanosti. Od 15.6.2006 som SZČO. Na živnosť som v roku 2006 zarobila za 6 mesiacov 138 000,- Sk. Uplatňujem si paušálne výdavky.<o:p></o:p>
    1. Uvádzajú sa niekde v daňovom priznaní FO typu B vyplatené dávky v nezamestnanosti a je potrebné priložiť k priznaniu potvrdenie o ich vyplatení? nie<o:p></o:p>
    2. Ak som bola dobrovoľne nemocensky poistená, môžem si uplatniť aj tieto zaplatené odvody do SP alebo len odvody zaplatené do ZP? áno<o:p></o:p>
    3. Môžem si uplatniť len odvody zaplatené v mesiacoch júl/06 - december/06 (odvody za júnú06 - november/06) alebo aj odvod zaplatený v januáry/06 (odvod za december/06)? iba zaplatené v r.2006
    4. Ak dňom 30.6.2007 preruším živnosť napr. na 10 rokov, nebudem musieť od 1.7.2007 platiť povinne odvody do SP a ZP? Mám dokladovať SP a ZP výpis z daňového priznania? Ešte budeš robiť ročné zúčtovanie ZP, preto výpis do ZP sa už neposiela.
    <o:p></o:p>
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem príjemný deň.<o:p></o:p>
    Odpovede sú červené.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    hana.m.
    Dobrý deň.fficeffice" /><?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com<o:p></o:p>
    Od 1.1.2006 som bola evidovaná na ÚP a poberala som dávku v nezamestnanosti. Od 15.6.2006 som SZČO. Na živnosť som v roku 2006 zarobila za 6 mesiacov 138 000,- Sk. Uplatňujem si paušálne výdavky.<o:p></o:p>
    1. Uvádzajú sa niekde v daňovom priznaní FO typu B vyplatené dávky v nezamestnanosti a je potrebné priložiť k priznaniu potvrdenie o ich vyplatení? - Dávky v nezamestnanosti sa neuvádzajú v DP.

    2. Ak som bola dobrovoľne nemocensky poistená, môžem si uplatniť aj tieto zaplatené odvody do SP alebo len odvody zaplatené do ZP? - môžeš si uplatniť aj odvody do SP.<o:p></o:p>

    3. Môžem si uplatniť len odvody zaplatené v mesiacoch júl/06 - december/06 (odvody za júnú06 - november/06) alebo aj odvod zaplatený v januáry/06- asi 7 (odvod za december/06)? - odvody preukázateľne zaplatené v zdaňovacom období - tzn. zaplatené v roku 2006

    4. Ak dňom 30.6.2007 preruším živnosť napr. na 10 rokov, nebudem musieť od 1.7.2007 platiť povinne odvody do SP a ZP? Mám dokladovať SP a ZP výpis z daňového priznania? - pri prerušení živnosti odvody neplatíš.<o:p></o:p>
    <o:p></o:p>
    Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a prajem príjemný deň.<o:p></o:p>
    Odpovedám farebne.

    Kelis je offline (nepripojený) Kelis

    Kelis
    Milí poraďáci,


    tiež mám podobný prípad. Od 1.1.07 do 31.5.07 evidencia v zozname uchádzačov o zamestnanie a dávky v nezamestnanosti vyplácané zo sociálnej poisťovne. Od 1.6.2007 SZČO a príjem do 31.12.2007 cca 150 000. Dávky v nezamestnanosti vyplácané zo SP sa nezahŕňujú k príjmom podľa § 6 a ani sa neuvádzajú v DP?

    Správne som si to tu prečítala?

    Ďakujem.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Podpora v nezamestnanosti sa nezahŕňa do príjmov a ani sa neuvádzajú do DP.

    daňové priznanie - SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.