Zavrieť

Porady

Tržby za poskytnuté služby a koniec roka

Prosím o radu. Služby poskytnuté v mesiaci december, ale vyfakturované až začiatkom januára ovplyvňujú účtovú triedu 6 v starom roku, alebo až v novom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    vgabka
    Prosím o radu. Služby poskytnuté v mesiaci december, ale vyfakturované až začiatkom januára ovplyvňujú účtovú triedu 6 v starom roku, alebo až v novom?
    Ak dodanie tovaru/služby bolo v r.2006, potom ide o výnos r.2006

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    martinius
    Samozrejme : 385/602
    Takto sa to účtovalo asi pred dvomi rokmi.

    Teraz sa účtuje na 311/602, na analytike ktorá slúži ako časové rozlíšenie.
    Treba si určiť účet na ktorom bude len časové rozlíšenie napr.

    311400 / 602300

    v ďalšom roku sa účtuje


    311200/ 311400, aby sa účet vyrovnal. Ak sa účtuje cez saldokonto tak vtedy účet 311400 je účtovníctve. Druhom roku zaúčtujeme do saldokonta
    a zároveň vyrovnáme účtovníctvo.

    Steffi

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Steffi Pozri príspevok
    Takto sa to účtovalo asi pred dvomi rokmi.

    Teraz sa účtuje na 311/602, na analytike ktorá slúži ako časové rozlíšenie.
    Treba si určiť účet na ktorom bude len časové rozlíšenie napr.

    311400 / 602300

    v ďalšom roku sa účtuje


    311200/ 311400, aby sa účet vyrovnal. Ak sa účtuje cez saldokonto tak vtedy účet 311400 je účtovníctve. Druhom roku zaúčtujeme do saldokonta
    a zároveň vyrovnáme účtovníctvo.

    Steffi
    Načo by si prosím ťa robila analytiku na 311 s ČR,však to už rovno vystavím ostrú faktúru.Môžeš to tak samozrejme účtovať,nik ťa v tomto neobmedzí,ale cez 385 je to úplne v poriadku,či pred 2 rokmi,ak aj teraz:-)

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    martinius Pozri príspevok
    Načo by si prosím ťa robila analytiku na 311 s ČR,však to už rovno vystavím ostrú faktúru.Môžeš to tak samozrejme účtovať,nik ťa v tomto neobmedzí,ale cez 385 je to úplne v poriadku,či pred 2 rokmi,ak aj teraz:-)


    Zmenu účtovania som vlastne urobila na základe pripomienok audítora.
    Takže som presvedčená že to mám dobre.

    Steffi

    martinius je offline (nepripojený) martinius

    martinius
    Steffi Pozri príspevok
    Zmenu účtovania som vlastne urobila na základe pripomienok audítora.
    Takže som presvedčená že to mám dobre.

    Steffi
    Spýtaš sa jedného,povie ti tak,spýtaš sa druhého,povie opak.Dá sa to robiť aj cez 311A,čoby nie,ale správnejšie je podľa mňa cez ČR.

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    martinius Pozri príspevok
    Spýtaš sa jedného,povie ti tak,spýtaš sa druhého,povie opak.Dá sa to robiť aj cez 311A,čoby nie,ale správnejšie je podľa mňa cez ČR.
    Súhlasím s tebou. Aj mne bolo proti srsti tak účtovať, ale bola som
    prinútená zmeniť spôsob účtovania. Audítor je pán.


    Steffi

    Roxana je offline (nepripojený) Roxana

    Roxana
    Faktúrovali sme služby-montážne práce v Nemecku za mesiace 11,12/2006 a 1/2007. Faktúra bola vystavená 10.02.2007 s dátumom dodania 31.01.2007. Podľa zmluvy vystavujeme fa po ukončení určitých etáp diela. Máme to časovo rozlíšiť alebo to bude celé vo výnosoch v roku 2007?

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Roxana Pozri príspevok
    Faktúrovali sme služby-montážne práce v Nemecku za mesiace 11,12/2006 a 1/2007. Faktúra bola vystavená 10.02.2007 s dátumom dodania 31.01.2007. Podľa zmluvy vystavujeme fa po ukončení určitých etáp diela. Máme to časovo rozlíšiť alebo to bude celé vo výnosoch v roku 2007?
    Celé výnos 2007.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Danila Pozri príspevok
    Celé výnos 2007.
    To mi vychádza zo znenia fakturácie. Ale predsa len práce za november a december je potrebné časovo rozlíšiť. Je to výnos príslušného roku 2006. Príjem budúcich období.Prípadne použiješ účet 311 AE/6tr.
    Naposledy upravil Danila : 06.03.07 at 12:41

    Steffi je offline (nepripojený) Steffi

    Steffi
    Roxana Pozri príspevok
    Faktúrovali sme služby-montážne práce v Nemecku za mesiace 11,12/2006 a 1/2007. Faktúra bola vystavená 10.02.2007 s dátumom dodania 31.01.2007. Podľa zmluvy vystavujeme fa po ukončení určitých etáp diela. Máme to časovo rozlíšiť alebo to bude celé vo výnosoch v roku 2007?
    Samozrejme musíš časovo rozlíšiť. Práce za mesiace 11,12/2006 patria do roku 2006. Toto platí v podvojnom účtovníctve. V jednoduchom to patrí do roku 2007.

    Steffi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.